Kaymakam Turan: ’Tebessüm edelim, umutlu olalım, çok...
Reklam

Kaymakam Turan: 'Tebessüm edelim, umutlu olalım, çok çalışalım'

Turmesad yeni yönetimi Kaymakam Uğur Turan’ı ziyaret etti. Turan: “Devletimiz yanınızda, büyüklerimiz yanınızda. Sizi taktir ediyoruz ve seviyoruz ama bugünün işini yarına bırakmayalım. Küsmeyelim, darılmayalım, tebessüm edelim, çok çalışalım.” dedi.

Reklam
11 Ekim 2018 - 14:54 - Güncelleme: 15 Ekim 2018 - 00:08

Kaymakam Turan: ‘Tebessüm edelim, umutlu olalım, çok çalışalım’

Turmesad yeni yönetimi Kaymakam Uğur Turan’ı ziyaret etti. Turan: “Devletimiz yanınızda, büyüklerimiz yanınızda. Sizi taktir ediyoruz ve seviyoruz ama bugünün işini yarına bırakmayalım. Küsmeyelim, darılmayalım, tebessüm edelim, çok çalışalım.” dedi.

TURGUTLU Metal Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TURMESAD) Mustafa Tunçdibek başkanlığındaki yeni yönetimini ağırlayan Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan: “Değerli arkadaşlarımız Turgutlu’da kendi alanlarında oldukça başarılı, ulusu ve uluslar arası gelişmeleri yakinen takip eden, dünyayı okuyabilen, geniş pencereden bakabilen, istihdam yaratan Turgutlu’ nun vazgeçilmez çok değerli emekçileri, emek veren insanları.” dedi.

            Turmesad’ın yıllarca başkanlığını yaptığı Tahsin Koyak’tan görevi devralan başkan Mustafa Tunçdibek ve yönetim kurulu, Kaymakam Uğur Turan’ı ziyaret etti. Turan’a çiçek takdim eden Tunçdibek ve yönetim kurulu üyeleri kendilerini tanıttılar.

Kaymakam Turan: “TURMESAD Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerini kabul etmekten şeref duyduk. Yeni Yönetim Kurulu oluşturuldu. Tahsin Baba’dan sonra değerli başkanımız görevi devraldı. Bu bir bayrak yarışıdır. Değerli Başkanımız daha önce yönetim kurulu üyesi olarak da bütün çalışmalar içerisinde bilfiil aktif olarak bulunan bir arkadaşımızdır. İsmail abi daha önce başkan yardımcısı olarak yine Mustafa Bey’in yanında başkan yardımcılığı görevini aldığını biliyorum. Bugün burada Turgutlu’nun tarımını, konumuz tarım olmamakla beraber, tarımını ki kısmen de konumuzdur esasında tarımsal sanayi.

Turmesad’ın sivil toplum örgütü olarak sektörde öncü ve önder konumunu konuştuk. Değerli arkadaşlarımız Turgutlu’da kendi alanlarında oldukça başarılı, ulusu ve uluslar arası gelişmeleri yakinen takip eden, dünyayı okuyabilen, geniş pencereden bakabilen, istihdam yaratan Turgutlu’ nun vazgeçilmez çok değerli emekçileri, emek veren insanları.

Öncelikle değerli büyüklerimiz ki onların başında Mustafa Hakan Güvençer geliyor. TURMESAD’la ilgili temasları kıymetli valimin himayeleri her zaman üst düzeyde olmuştur. Her gidildiğinde kabul edip yeteri kadar zaman ayırıp tüm detayları dinleme ve müdahale etme özelliği ve erdemi göstermiştir. Ben de onun emrinde çalışan bir kaymakam olarak her zaman Egeliler’in tabiriyle bu derneğin hep kıyısında yanında olmuşumdur. Onlar bize hürmet etmiştir, biz de onlara ve sektöre hürmet etmişizdir.

Turgutlu çünkü sanayisiyle de ünlü bir kenttir ve bütün gelen konuklarıma söylediğim gibi Turgutlu’nun geleceği oldukça parlaktır, nüfusu hızla artan bu ilçede özellikle ulaşımla ilgili büyük projeler yapıldığını hepimiz biliyoruz. İzmir’den başlayan, Kemalpaşa ile devam edip Turgutlu ve Salihli’ye giden koridoru da biliyoruz.

OSB’si olan, fabrikaları olan ve bu konuda da çok zeki insanların olduğu  bir bölgede çalışmanın da sorumluğu var. Geçmişi vefalı olun, birbirini kucaklayın, gülümseyin, dirayetli olun. Devletimiz yanınızda, büyüklerimiz yanınızda. Sizi taktir ediyoruz ve seviyoruz ama bugünün işini yarına bırakmayalım. Küsmeyelim, darılmayalım, tebessüm edelim, umutlu olalım, çok çalışalım. Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak gerekiyor. Ben başta sevgili Başkan Mustafa Bey’e yardımcısına ve yönetim kuruluna teşekkür ediyor. Hayırlara vesile olmasını diliyorum ve herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Yaprak İPEK
Bu haber 1978 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dev yayın balığı şaşırttı
Dev yayın balığı şaşırttı
Sevenler Lokantasından Esnafspor’a yemek jesti
Sevenler Lokantasından Esnafspor’a yemek jesti