Reklam
Reklam
Reklam

Kabakların altında yorgunluk atıyor

76 yaşındaki Şaban Tosun, evinin bahçesinde yetiştirdiği, uzunluğu 120 santimetreyi bulan yılan kabaklarıyla ilgi odağı oldu.

Reklam
Kabakların altında yorgunluk atıyor
19 Ağustos 2015 - 12:11

Kabakların altında yorgunluk atıyor

MANİSA'nın Sarıgöl İlçesi Ayan Mahallesi'nde yaşayan 76 yaşındaki Şaban Tosun, evinin bahçesinde yetiştirdiği, uzunluğu 120 santimetreyi bulan yılan kabaklarıyla ilgi odağı oldu.

 Sarıgöl Ayan Mahallesi 4 Eylül Caddesi'nde oturan Şaban Tosun, farklı sebzeler yetiştirdiği evinin bahçesindeki yılan kabaklarına gözü gibi bakıyor. Asmaların arasından sarkan kabaklarının altında oturarak günün yorgunluğunu attığını söyleyen Tosun, "Özellikle eskilerden kalma yerli börülce, domates ve yılan kabağı tohumlarını her yıl ekiyoruz. Çardakta çeşitli üzüm türleri var. Bunların arasından yılan kabakları aşağıya sarkınca görünümü çok hoş oluyor. Altında oturunca günün yorgunluğunu üzerimden atıyorum" dedi.

 Kabakların uzunluğunun 120 santimetreyi bulduğunu ve görenlerin ilk etapta ürperdiğini belirten Şaban Tosun "Yılan kabağı yörede yok gibi, ben her yıl yetiştiriyorum. Süs olarak değerlendirildiği gibi, ucundan kesildiğinde dolması da yapılıyor. Kesilen bölüm kendiliğinden kabuk bağlar ve ileriki günlerde tekrar uzar" dedi.  dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4120 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum