Reklam
Reklam

Jandarma motosiklet kazalarını önlemek özel ekip oluşturdu

Manisa İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü il genelindeki motosiklet kazalarının azaltılması amacıyla "Özel denetim ekibi" oluşturuldu. 

Reklam
Jandarma motosiklet kazalarını önlemek özel ekip oluşturdu
04 Mart 2021 - 17:25
Manisa'da jandarma motosiklet kazalarını önlemek özel ekip oluşturdu

MANİSA İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü il genelindeki motosiklet kazalarının azaltılması amacıyla "Özel denetim ekibi" oluşturuldu. 

İl genelinde meydana gelen ölümlü motosiklet kazalarında artış görülmesi üzerine İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü, motosiklet sürücülerine yönelik denetim ve bilgilendirme faaliyetleri için özel ekip kuruldu. 

Manisa İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürü Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ünal Erdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada yaptıkları analizlerde sorumluluk sahalarında motosiklet kazalarının oranının oldukça fazla olduğunu tespit ettiklerini söyledi.

Motosiklet kaza oranlarını azaltmak için harekete geçtiklerini belirten Erdemir, ekiplerin yoğun bir şekilde denetim ve bilgilendirme faaliyetlerine başladığına ifade ederek, şunları kaydetti:

"Geçen yıl Manisa'da meydana gelen ve ölümle sonuçlanan 27 trafik kazasından 5'ine motosiklet karıştı. 2019'da ölümlü motosiklet kaza sayısı 10'du. Geçen yıl ölümlü motosiklet kazalarını önceki yıla göre yüzde 50 azaltmayı başardık. Yapacağımız etkin denetimlerle de 2021 yılı için yine yüzde 50 azaltmayı hedefliyoruz."  (AA)

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 968 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum