Reklam
Reklam

İtfaiyeden ileri düzey arama ve kurtarma eğitimleri için tatbikat

Ekipler yaptıkları kurtarma operasyonu tatbikatı ile her duruma hazır olduklarını gösterdi.

Reklam
Reklam
İtfaiyeden ileri düzey arama ve kurtarma eğitimleri için tatbikat
28 Şubat 2020 - 12:15 - Güncelleme: 01 Mart 2020 - 00:25

İtfaiyeden ileri düzey arama ve kurtarma eğitimleri için tatbikat

MANİSA Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, istenmeyen her duruma karşı hazırlıklı olmak amacıyla tatbikat ve eğitimlerine tüm hızıyla devam ediyor. Ekipler yaptıkları kurtarma operasyonu tatbikatı ile her duruma hazır olduklarını gösterdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, daha çok trafik kazaları ve yangın durumlarında yaptıkları kurtarma operasyonlarının haricinde istenmeyen her türlü duruma karşı da hazırlıklı olmak amacıyla eğitim ve tatbikatlarını sürdürüyor. Ekipler, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla her türlü ortama adapte olmak amacıyla yaptıkları eğitimlerine gece gündüz devam ediyor. İtfaiye ekipleri, ileri düzey arama ve kurtarma eğitimleri için Kent Park’ta tatbikat yaptı. Yapılan tatbikat ile yüksekte mahsur kalan yaralı bir vatandaşın aşağı indirilmesi sağlandı. Eğitmen Mehmet Ateş gözetiminde yapılan operasyonda ekipler, ip aracılığı ile yaralının güvenli bir şekilde yüksekten kurtarılması senaryosunu canlandırdı. Temsili yaralının kurtarılmasına yönelik operasyon ile ekipler her türlü ortama hazırlıklı olduklarını gösterdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi olarak her zaman her duruma hazır olmak zorunda olduklarını belirterek, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla eğitimlerine sürdürdükleri söyledi. Farklı durumlara farklı şartlar karşısında her zaman hazırlıklı olmaları gerektiğini söyleyen Başkan İnal, eğitimlerin sürekli olarak devam edeceğini ve personelin her zaman hazır bir durumda olacağını kaydetti.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 672 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum