Reklam
Reklam

İstiklal Marşı'nın kabulü kutlandı, milli şairimiz anıldı

İstiklal Marşı’nın kabulünün 99'uncu yılı, tüm yurtta olduğu gibi Turgutlu İlçesi’nde de düzenlenen programla kutlandı. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un da anıldığı program büyük alkış aldı.

Reklam
Reklam
İstiklal Marşı'nın kabulü kutlandı, milli şairimiz anıldı
12 Mart 2020 - 12:11 - Güncelleme: 13 Mart 2020 - 12:17

İstiklal Marşı'nın kabulü kutlandı, milli şairimiz anıldı

İSTİKLAL Marşı’nın kabulünün 99'uncu yılı, tüm yurtta olduğu gibi Turgutlu İlçesi’nde de düzenlenen programla kutlandı. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un da anıldığı program büyük alkış aldı.

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Konferans Salonu’nda, Turgutlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan programa Kaymakam Ali Yılmaz, Garnizon Komutanı Albay Kenan Peşternik, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halim Karaer, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, daire müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum örgüt yöneticileri, esnaf oda başkanları, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı tarih öğretmeni Süleyman Erşahin yaptı. Mehmet Akif Ersoy'un Bülbül şiiri, öğrenci Osman Çayır tarafından okundu. İstiklal Marşı’nı en güzel okuma yarışmasında dereceye giren ilkokullarda 1.Duru Ersoy (Hilmi Pekan İlkokulu), 2.Ayşe Bengü Saraç (Orhan Polat Yağcı İlkokulu) 3.Elven Nur Çavdar (Dağmarmara Niyazi Üzmez İlkokulu) ve Ayşegül Aslan (Niyazi Üzmez İlkokulu), ortaokullarda 1. Ömer Faruk Bağcı (Organlı 23 Nisan Ortaokulu), 2.Beyza Nur Çetinkaya (Şehit Abdullah Tayyip Olçok Ortaokulu), 3.Abdüssamed Başçam'a ödüllerini protokol üyeleri takdim etti. İlk ve orta okullarda birinci olanların İstiklal Marşı'nı okuması salondakilerin büyük alkışını aldı. Okul öğrencilerinin hazırladığı ‘Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı’ adlı tiyatro gösterimi beğeni topladı. Protokol, programı hazırlayan öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Program öncesinde milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u anlatan fotoğrafları ve eserleri sergilendi. Serginin açılışın ardından eserler tek tek incelendi. Tuncel YILMAZ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum