Reklam

İlçe Tarım'dan bağlarda çiçek öncesi dönem mücadele programı uyarısı

Reklam
İlçe Tarım'dan bağlarda çiçek öncesi dönem mücadele programı uyarısı
31 Mart 2020 - 08:15 - Güncelleme: 31 Mart 2020 - 15:02

Bağcıların dikkatine

İlçe Tarım'dan bağlarda çiçek öncesi dönem mücadele programı uyarısı

TURGUTLU İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, bağlarda çiçek öncesi dönem mücadele programı konusunda bağcılara dikkat çekti. 

Turgutlu İlçe ve Tarım Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada: "

- SÜRGÜNLER 2-3 CM İKEN; ruhsatlı ölükol ilacı ile ilaçlama yapınız.

- SÜRGÜNLER 8-10 CM İKEN;  Ruhsatlı ölükol ilacı + wp kükürt ile ilaçlama yapınız.

- SÜRGÜNLER 25-30 CM İKEN; Ruhsatlı ölükol ilacı + külleme ilacı ile ilaçlama yapınız.

- ÇİÇEK ÖNCESİ TOHUMCUK DÖNEMİNDE İKEN; Sistemik külleme ilacı ile ilaçlama yapınız.

'BAĞLARINIZI MAYMUNCUK VE TRİPS YÖNÜNDEN KONTROL EDİNİZ'

Maymuncuk: 25 asmada en az 10 yenik göz veya zararlının kendisi bulunduğunda ilaçlamaya geçilmelidir. Thrips: Gözlerde ve yeni açılmakta olan yapraklarda göz veya yaprak başına 2-3 adet thrips varsa ilaçlamaya geçilmelidir. İlaçlamaları mutlaka Reçetenizi alarak ruhsatlı bir ilaçla yapın.

Bağ Mildiyösü (Pronos) Hastalığı takibi İl/İlçe Tarım Müdürlüklerimizce yapılmakta olup, Tahmin ve Erken Uyarı metoduna göre hastalık şartları oluştuğunda ilan verilecektir. Organik tarım yapan bağcılarımız; kesinlikle kimyasal ilaç kullanmayız. Organik tarımda sertifikalanmış organik ilaçlar kullanınız. Bereketli ve kalıntısız bir sezon dileğiyle." ifadelerine yer verildi. Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1170 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum