Reklam

İlçe Sağlık Müdürlüğünden 'turuncu kurdele' farkındalığı

Turgutlu İlçe Sağlık Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Ezgi Köybulan ve eğitim birimi personelleri tarafından farkındalık oluşturmak amacıyla vatandaşlara turuncu kurdele takıldı.

Reklam
İlçe Sağlık Müdürlüğünden 'turuncu kurdele' farkındalığı
28 Kasım 2019 - 15:06

İlçe Sağlık Müdürlüğünden ‘turuncu kurdele’ farkındalığı

TURGUTLU İlçesinde, Dünya Kadına Karşı Şiddeti Önleme Günü kapsamında Özdilek Alışveriş Merkezinde kurulan stant çalışmasında Turgutlu İlçe Sağlık Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Ezgi Köybulan ve eğitim birimi personelleri tarafından farkındalık oluşturmak amacıyla vatandaşlara turuncu kurdele takıldı. Konu ile ilgili vatandaşları bilgilendiren Sosyal Hizmet Uzmanı Ezgi Köybulan ve personeller, Özdilek AVM’de broşür dağıttı.

Günün önemi hakkında Sosyal Hizmet Uzmanı Ezgi Köybulan: “Kadına yönelik şiddet nerede yaşanırsa yaşansın (evde, sokakta, iş yerinde vb.) kadınlara kadın oldukları için uygulanan ve fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik zarar veren eylemler veya bu eylemlerle tehdit etme, zorlama veya keyfi olarak özgürlükten yoksun bırakma anlamına gelir. 5 çeşit şiddet türü vardır. Bunlar fiziksel, cinsel, psikolojik, ekonomik ve ısrarlı takiptir.  Şiddet genellikle tek seferlik değildir. Şiddet uygulayan kişi pişmanlık yaşayıp değişeceğine söz verebilir. Ancak dur denilmezse şiddet tekrar eder. Şiddet uygulayan sizi suçlayabilir. Uyguladığı şiddete bahaneler bulabilir. Şiddetin nedeni siz değilsiniz, kendinizi suçlu hissetmeyin.

Şiddete maruz kalan veya tanık olan cinsiyet fark etmeksizin herkes 155,156 ve 183 Alo Destek Hatlarına ulaşıp; Şiddet Önleme ve İzleme Merkezlerine başvurarak 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ile ilgili kişisel haklarınız hakkında danışmanlık alabilir’’ dedi.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2032 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum