Reklam
Reklam

İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerine aşının ilk dozu yapıldı (VİDEO)

Aşı olan Turgutlu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bilgehan Hasyiğit: "Aşıyla ilgili herhangi çekincemiz yok. Aşılamayla birlikte inşallah salgının sonuna geleceğiz. İnşallah uygun şekilde bağışıklığımızı kazanıp salgından hep birlikte kurtuluruz"

Reklam
14 Ocak 2021 - 15:31 - Güncelleme: 14 Ocak 2021 - 15:53
İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerine aşının ilk dozu yapıldı
Aşı olan Turgutlu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bilgehan Hasyiğit: "Aşıyla ilgili herhangi çekincemiz yok. Aşılamayla birlikte inşallah salgının sonuna geleceğiz. İnşallah uygun şekilde bağışıklığımızı kazanıp salgından hep birlikte kurtuluruz"


KORONAVİRÜS (kovid—19) salgınıyla mücadele kapsamında kullanılacak CoronoVac aşısı, Turgutlu İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerine de uygulanmaya başladı. Aşıyı olan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bilgehan Hasyiğit, salgının kısa sürede sonlandırılması için tüm vatandaşların aşısını yaptırmayı tavsiye etti.

Türkiye genelinde sağlık çalışanlarının aşılanmaya başlanmasıyla ilk aşıyı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmuştu. Turgutlu’da da aşı ilk olarak Turgutlu Devlet Hastanesinde Başhekim Ümit Aksoy, Hastane Müdürü Mustafa Ergun ve hastanede görevli sağlık çalışanlarına yapılmaya başlanmıştı. Devlet hastanesinde 1000’e yakın sağlık çalışanı randevuyla aşılarını yaptıracak.

CoronaVac aşısı, Turgutlu İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli personellere de uygulanmaya başladı. İlk aşıyı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bilgehan Hasyiğit oldu, ardından görevli personellere aşının ilk dozu yapımına devam edildi. İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli 130, aile hekimliklerinde de görevli 140 personel aşılanmış olacak.

Aşının herkese sağlık getirmesini dileyen İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hasyiğit, "Pandemi döneminde büyük bir özveriyle, gece gündüz demeden risk altında görevlerini yapan herkes öncelikli olarak aşılanacak. Tüm sağlık çalışanlarını ve zamanı geldikçe risk grubundaki tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Aşıyla ilgili herhangi çekincemiz yok. İnşallah uygun şekilde bağışıklığımızı kazanıp salgından hep birlikte kurtuluruz. 
İlçemizde de alınan tedbirler sayesinde vaka ve ağır hasta sayılarımız oldukça düşmüştü. Kovid-19 riski ortadan kalkana kadar gerek tedavi ve filyasyon gerekse de aşılama çalışmalarındaki hassasiyetlerimiz en üst düzeyde sürecek. Salgının en kısa sürede sonlanabilmesi için herkesin aşısını yaptırmasını tavsiye ediyorum. Tünelin ucu inşallah görünecek.” dedi. Nurullah ÇANKAYA
 
DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2638 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum