İki romanının telif haklarını doğaya bağışladı

Turgutlu ilçesinde Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak çalışan doğasever yazar Sedat Danacı, Kutlu Yayıncılık tarafından yayınlanan ‘Son Ayak İzi ve Fibula’ adlı romanlarının telif hakkı gelirlerinin tamamını okurları adına doğaya bağışladı.

Reklam
İki romanının telif haklarını doğaya bağışladı
03 Ekim 2019 - 13:01 - Güncelleme: 03 Ekim 2019 - 20:09

Eğitimci yazar Sedat Danacı iki romanının telif haklarını doğaya bağışladı

MANİSA’nın Turgutlu ilçesinde Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak çalışan doğasever yazar Sedat Danacı, Kutlu Yayıncılık tarafından yayınlanan ‘Son Ayak İzi ve Fibula’ adlı romanlarının telif hakkı gelirlerinin tamamını okurları adına doğaya bağışladı.

Eğitimci yazar Sedat Danacı sıkı bir doğa dostu. Hayatında doğanın ayrı bir yeri var ve boş zamanlarında doğanın içinde yaban hayatıyla iç içe bir hayat yaşıyor. Doğal yaşam yazarın yaşamının merkez noktalarından biri. Doğal olarak romanlarının merkezinde de doğal yaşam var. Doğal yaşam konusunda çok hassas olan yazar örnek bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

 Sıkı bir doğasever olan eğitimci yazar Sedat Danacı yeni projesi adına yaptığı açıklamada:

“2018’de yayımlanan Son Ayak İzi romanım ve 2019’da yayımlanan ilk kitabın devamı olan Fibula adlı romanımın telif hakkı gelirlerinin tamamı ile ağaç dikeceğiz. Okurlarım ve doğaseverler adına, ağaçsız kalmış dağlara, özellikle yaban hayvanlarının karnını doyurmakta zorlandığı bölgelere, çeşitli meyve fidanları dikeceğiz. Projemizin en basit açıklaması bu.” dedi.

Yazar Sedat Danacı sözlerini, “Ne kadar fazla kitap satılırsa, o kadar çok sayıda fidan olarak doğaya geri dönecek. Destek veren ve toplu alımlar yapan kurum ve kuruluşları, fidan dikimi esnasında ismen de anacağız. Umarım okurlarım, doğaseverler, kurumlar ve kuruluşlar bu güzel projeye gerekli desteği verir. İnsanoğlu olarak bolca yararlanıp acımasızca tükettiğimiz  doğayı ve doğal yaşamı bir nebze olsun desteklemeye çalışan bu projem geniş kitlelere umarım ulaşır.” diyerek sözlerini tamamladı. (Kaynak: www.turkceedebiyat .com)

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3282 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum