Reklam

Hıdırellez'de şenlik var

6 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek şenlik, saat 17.30’da kortejle başlayacak

Reklam
Hıdırellez'de şenlik var
04 Mayıs 2017 - 11:04 - Güncelleme: 04 Mayıs 2017 - 11:08

Hıdırellez'de şenlik var

Karşıyaka, baharın müjdecisi Hıdırellez’i her yıl olduğu gibi yine renkli bir şenlikle kutlayacak. 6 Mayıs’ta gerçekleştirilecek müzik ve dans dolu şenlikte, Balkan rüzgarları esecek. Binlerce Karşıyakalı, baharın neşe ve coşkusunu paylaşacak.

ÇARŞI’DA ŞENLİK COŞKUSU

Karşıyaka Belediyesi, geleneksel hale getirdiği ‘Hıdırellez Bahar Şenliği’ni bu yıl Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliğiyle gerçekleştirecek. 6 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek şenlik, saat 17.30’da kortejle başlayacak. Karşıyaka İskele karşısında bir araya gelecek katılımcılar, ellerinde baharın renklerini yansıtan çiçeklerle, Çarşı boyunca yürüyüş yapacak. Karşıyaka Belediye Bandosu da Balkan ezgileriyle korteje eşlik edecek. Çarşı içinde Üsküp yöresi halk oyunları sergilenecek. 

KONSER VE GÖSTERİLER

Baharın coşkuyla karşılanacağı şenlik, saat 19.00’da Balkan müziğinin usta seslerinden Havva Karakaş’ın konseriyle devam edecek. Karşıyaka İZBAN İstasyonu yanındaki Ahmet Piriştina Rekreasyon Alanı’nda yapılacak etkinlikte, Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin halk oyunları ekipleri de yine renkli gösteriler sunacak.

“BAHAR HUZUR GETİRSİN”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Baharın gelişini; hepimize bolluk, bereket ve huzur getirmesi dilekleriyle, birlik ve beraberlik içinde kutlayacağız. Bu coşkuya ortak olmak için, herkesi 6 Mayıs Cumartesi günü Hıdırellez Bahar Şenliğimize bekliyoruz” dedi. METİN SERT

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 18400 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum