Reklam
Reklam

Hayırsever çift yüksekokul için arsasını bağışladı

Selendi İlçesi'ne meslek yüksekokulu yapılabilmesi için hayırsever 70 yaşındaki Sait Kahraman ile 66 yaşındaki Gülhizar Kahraman çifti, 19 dönüm 577 metrekarelik arsasını Selendi Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği'ne bağışladı.

Reklam
Reklam
Hayırsever çift yüksekokul için arsasını bağışladı
11 Ekim 2014 - 10:15 - Güncelleme: 11 Ekim 2014 - 11:06

HAYIRSEVER ÇİFT YÜKSEKOKUL İÇİN ARSASINI BAĞIŞLADI

MANİSA'nın Selendi İlçesi'ne meslek yüksekokulu yapılabilmesi için hayırsever 70 yaşındaki Sait Kahraman ile 66 yaşındaki Gülhizar Kahraman çifti, 19 dönüm 577 metrekarelik arsasını Selendi Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği'ne bağışladı.

İki çocuklu Sait Kahraman ile Gülhizar Kahraman çifti, Selendi girişi Türbe Mevkii'nde içinde meyve ağaçları bulunan 19 dönüm 577 metrekarelik arsasını, Manisa Celal Bayar Üniversitesine bağlı bir yüksekokul yapılabilmesi için Selendi Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği'ne bağışladı. Dernek üyeleriyle birlikte tapu işlemlerini tamamlayan hayırsever çift, dernek binasına giderek üyelerle birlikte toplu fotoğraf çektirdi.

OKUL YAPIMI İÇİN DESTEK ÇAĞRISI

Dernek Başkanı Çetin Erol, "İlçemizin kalkınmasında büyük rol oynayacak olan, bacasız fabrika tabiri edilen yüksek okul için bugün önemli bir gün. Okulun yapılması için hayırsever Sait Kahraman ile eşi Gülhizar Kahraman kardeşlerimizi kutluyorum. Bu işin başlangıcını onlardan. Şimdi sıra önce siyasilere daha sonra da Selendi halkına düşüyor. Bu arsanın üzerine binayı en kısa sürede yapıp, istediğimiz ve yıllardır hayalini ettiğimiz yüksekokulumuza kavuşuruz" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Cengiz Ergün ile AK Parti Manisa Milletvekili MKYK üyesi Hüseyin Tanrıverdi'ye seslenen Dernek Başkanı Çetin Erol, "İşte size arsa. Şimdi sıra sizde. Yüksekokulu ilçemize kazandıralım" diye konuştu.

"EĞİTİME YAPILAN HER YATIRIM GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR"

Hayırsever Gülhizar Kahraman, "Rüyamda görmüştüm onun için arsamızı bağışta bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İnşallah burada öğrencilerimiz geleceğin Türkiye'sini oluşturmak ve bizlerden sonraki nesilleri yetiştirmek için eğitimini alacak. Eğitime yapılan her yatırım geleceğe yapılan yatırımdır" dedi. Sait Kahraman, "İlçede yüksek okul her zaman konuşuyordu. Ancak bir türlü sonuca gidilemiyordu. Eşimle birlikte karar verdik ve arsamızı bağışladık. Gençlerin okuması için küçük de olsa bir katkıda bulunduysak ne mutlu bize" diye konuştu.DHA

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3446 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum