Reklam

Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesinde kariyer günleri

Firma yetkilileri kendilerine ayrılan sürelerde firmaları hakkında aktardıkları bilgilerin yanı sıra öğrencilere gelecek meslek hayatları için önemli tavsiyelerde bulundular.

Reklam
Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesinde kariyer günleri
02 Aralık 2019 - 10:36 - Güncelleme: 02 Aralık 2019 - 10:45

Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesinde kariyer günleri

Firma yetkilileri kendilerine ayrılan sürelerde firmaları hakkında aktardıkları bilgilerin yanı sıra öğrencilere gelecek meslek hayatları için önemli tavsiyelerde bulundular. Öğrenciler zorunlu staj, isteğe bağlı staj ve 8. yarıyılın tümünü kapsayan zorunlu işyeri uygulama eğitimi dersi için doğrudan firma yetkilileri ile mülakatlara katıldılar ve anlaşmalar yaptılar.     

MANİSA Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Mekatronik Kulübü öğrencilerinin organize ettiği Kariyer Günleri Etkinliği, 26 Kasım’da saat 09.30’da gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı. Açılış törenine Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Onat, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, açılış konuşmasını gerçekleştiren Dekan Prof. Dr. Nevzat Onat, fakültenin kuruluşundan itibaren geldiği konumda modern derslikleri, ileri teknolojiye sahip laboratuvarları, uzman eğitim kadrosu ile ülkenin ve özellikle bölgenin kalkınmasında taşıdığı önemi dile getirdi.  Daha sonra görüş ve düşüncelerini paylaşmak üzere Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz söz aldılar. Belediye Başkanı Çetin Akın, Teknoloji Fakültesinin ilçe için çok önemli bir değer olduğunu belirterek, “Belediye olarak imkânlarımız her türlü desteği verme arzusundayız.” dedi. Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz ise, fakültenin genel yapısını tanımaktan ve bu organizasyonda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, fakültenin Turgutlu’da üniversite, sanayi ve sivil toplum kuruluşları ile ilişkilerde lokomotif görevi gördüğünü söyledi.

İki gün süren etkinliğe Schneider Electric, Klemsan Elektrik Elektronik, İzeltaş, Sadelabs, Codeo, Aydın Trafo, Alp Mühendislik, Bilims, CMC Polimer ve Magma Mekatronik Firmaları katılım sağladılar. Firma yetkilileri kendilerine ayrılan sürelerde firmaları hakkında aktardıkları bilgilerin yanı sıra öğrencilere gelecek meslek hayatları için önemli tavsiyelerde bulundular. Program sırasında öğrenciler zorunlu staj, isteğe bağlı staj ve 8. yarıyılın tümünü kapsayan zorunlu işyeri uygulama eğitimi dersi için doğrudan firma yetkilileri ile mülakatlara katıldılar ve anlaşmalar yaptılar.     

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1855 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum