Reklam
Reklam

Halil Kale'nin başarılı öğrencileri ödüllendirildi

Reklam
Reklam
Halil Kale'nin başarılı öğrencileri ödüllendirildi
12 Mart 2020 - 15:52 - Güncelleme: 13 Mart 2020 - 12:17

Halil Kale'nin başarılı öğrencileri ödüllendirildi
Turgutlu Halil Kale Fen Lisesi'nin Tübitak Bilim Olimpiyatlarında Matematik ve Fizik alanında bronz madalya kazanan öğrencileri Miraç Kerem Maden ve Emir Vargör, danışman öğretmenleri Yasemin Kutluel ve Mualla Özgü Bilen, okul müdürü Hasan Tanrıkulu'nun da bulunduğu ziyarette Manisa Valisi Ahmet Deniz tarafından kabul edilip ödüllendirildi. 

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler Vali Ahmet Deniz tarafından ödüllendirildi.
    TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatları ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sıfır Atık Projesi yarışmalarında dereceye giren öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici ve öğretmenleri eşliğinde Vali Ahmet Deniz’i ziyaret etti. Öğretmen ve öğrencileri kutlayan Vali Deniz, akademik başarının eğitimin olmazsa olmazı olduğunu söyledi. Akademik başarının yanına sanatı, sporu ve edebiyatı da koyarak akıl ve kalbi buluşturmayı amaçladıklarını belirten Vali Deniz, “Çocuklarımız Cumhuriyetimizin geleceği. Çocuklarımızın, çağın gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip olması, bilgiyi yorumlayarak geleceğe yön veren, akıllarının yanına kalplerini de koyan iyi birer birey olarak yetişmeleri önceliğimiz. Bu kapsamda MANEP 2023 projelerimizi hayata geçirdik. Bu projelerle, bugün burada ailelerinin ve öğretmenlerinin de desteği ile önemli başarılara imza atan çocuklarımızın sayısını artırarak, öncelikle ülkemize sonrasında da insanlığa faydalı bireyler yetiştirmek istiyoruz. Eğitimcilerimizin ve ailelerin özverisi, toplumun desteği ile bunu başarabilecek her türlü imkâna sahibiz. Yeter ki inanarak çalışalım” diye konuştu. Ziyarette öğrencilere çeşitli hediyeler veren Vali Ahmet Deniz, öğretmenlere de kitap hediye etti.
BİLİM OLİMPİYATLARINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER
    Atakan Yaşar (Manisa Fen Lisesi) TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatları Bilgisayar Kategorisi’nden Altın Madalya, Mesut Melih Akpınar (Manisa Bilim ve Sanat Merkezi) TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatları Bilgisayar Kategorisinde Gümüş Madalya, Miraç Kerem Maden (Halil Kale Fen Lisesi) TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatları Fizik Kategorisinde Bronz Madalya, Emir Vargör (Halil Kale Fen Lisesi), TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatları Matematik Kategorisinde Bronz Madalya, Emrah Solak (Salihli Ahmet Yesevi MTAL) Çevre Şehircilik Bakanlığı Sıfır Atık Projesinde İkincilik Ödülü.

 


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum