Tarihi Deveciler Kahvehanesinin eternitleri çöktü

Kozapazarı Mevkii’nde bulunan tarihi Deveciler Kahvehanesinin eternitleri çöktü, meydana gelen olayda ölen yada yaralanan olmadı.


Tarihi Deveciler Kahvehanesinin eternitleri çöktü

Tarihi Deveciler Kahvehanesinin eternitleri çöktü

MANİSA’nın Turgutlu İlçesinde Kozapazarı Mevkiinde bulunan tarihi Deveciler Kahvehanesinin eternitleri çöktü. Meydana gelen olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Olay, cumartesi günü saat 03.00 sıralarında meydana geldi. Turgutlu’nun İstiklal Mahallesi Üzümcüler Sokak’ta bulunan Recep Demirören’e ait tarihi Deveciler Kahvehanesinde bulunan eternitler ve eternitlerin bağlı olduğu tuğla duvarların bir kısmı aniden çöktü. Olayın gece geç saatlerde meydana gelmesi olası bir faciayı önledi. Herhangi bir vatandaşın zarar görmediği olayda iş yerinde maddi hasar meydana geldi. 2. dereceden sit alanı olduğu öğrenilen binanın sahibi Demirören, “Anıtlar Yüksek Kurulu birçok kez bu bina için Turgutlu’ya geldi, ancak hiçbir çalışma yapılmadı. Bu binalara bir an önce bir çözüm bulunması gerekiyor aksi takdirde binaların bu mevcut halleri bu tür olaylara davetiye çıkarıyor. Çok şükür kimseye bir şey olmadı” şeklinde konuştu.