Atlas OSGB'den Bilgikent personellerine yangın tatbikatı


Atlas OSGB'den Bilgikent personellerine yangın tatbikatı

Atlas OSGB’den Bilgikent personellerine yangın tatbikatı

TURGUTLU İlçesinde faaliyetlerini sürdüren Atlas Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) tarafından, Bilgikent Okulları personellerine yangın ve acil durum tatbikatı yapıldı. Gerçeği aratmayan tatbikat başarılı bir şekilde sonlandırıldı.

Turgutlu’da 2013 yılından beri faaliyette olan ve işletmeciliğini Tamer Çalış’ın yaptığı Atlas OSGB tarafından, iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimi kapsamında Bilgikent Okullarında yangın ve acil durum tatbikatı gerçekleştirildi. A sınıfı iş güvenliği uzmanı Tamer Çalış, personellere acil durumlarda neler yapılması gerektiğini anlattı.

 Başarılı geçen tatbikatta Çalış yaptığı açıklamada: “Yangın biliyoruz ki işletmelerin en çok çekindiği acil durumlardan bir tanesidir. Atlas OSGB olarak bizler hizmet verdiğimiz firmalarımıza periyodik olarak yangın eğitimleri vermekteyiz. Ayrıca yılda bir yinelenmesi gereken söndürme ve tahliye tatbikatı ile işletmelerimize tam bir yangın güvenliği sistemi kurmaktayız. Unutmayalım ki büyük düşler küçük kıvılcımlar ile kül olabilir! Ancak büyük düşünceler ile de yanardağlar buz olabilir.” dedi.

Okul bahçesinde yakılan ateş personeller tarafından ayrı ayrı söndürüldü. Personeller eğitim ve tatbikat için Çalış’a teşekkür etti.

Nurullah ÇANKAYA