AK Partili Baybatur, Mevlit Kandil’ini kutladı


AK Partili Baybatur, Mevlit Kandil’ini kutladı

AK Partili Baybatur, Mevlit Kandil’ini kutladı

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “İslam coğrafyası başta olmak üzere dünyanın derin acılar yaşadığı günümüzde, Peygamber Efendimizin bizlere sunduğu mesajlara kulak vermeye ve ortaya koyduğu yüksek ahlakı örnek almaya her zamankinden daha çok ihtiyaç duymaktayız" dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Peygamberler halkasının son temsilcisi olan İslam peygamberi Hz. Muhammed (SAV)'in doğumunu insanlığın ufkunu aydınlatan kutlu bir olay olarak niteleyen Baybatur, Hz. Peygamber'in getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamanın, ortaya koymuş olduğu eşsiz ahlakı özümsemenin, ona duyulan sevgiyi gönüllerden gönüllere ve yeni nesillere aktarmanın önemine değindi. “Bir fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olan sevgili peygamberimizin gönderilişi, Yüce Allahın bütün insanlara en büyük nimetlerinden, lütuflarından birisidir” diyen Baybatur, mesajında şunları kaydetti:

“İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek, bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlakın egemen olacağı manevi bir ortamı tebliğ eden Peygamber Efendimiz, gerek yaşamı, gerekse ilahi söz ve davranışıyla insanlığın yolunu aydınlatmıştır. İslam coğrafyası başta olmak üzere dünyanın derin acılar yaşadığı günümüzde, Peygamber Efendimizin bizlere sunduğu mesajlara kulak vermeye ve ortaya koyduğu yüksek ahlakı örnek almaya her zamankinden daha çok ihtiyaç duymaktayız. Bu bakımdan Mevlit Kandili, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu öğütleri ve telkinleri anlamak için önemli bir vesiledir. Bu kutlu gece vesilesiyle; Peygamber Efendimize salât ve selamlarımızı gönderirken, aziz milletimiz ve İslam âleminin Mevlit Kandil’ini tebrik ediyor, bu gecenin; aziz milletimizin dirliğine, birlik ve beraberliğine, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve kardeşliğin almasına vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.”  haber merkezi