Dağyeniköy Muhtarı Aksoy: 'MASKİ'den memnunuz'


Dağyeniköy Muhtarı Aksoy: 'MASKİ'den memnunuz'

Dağyeniköy Muhtarı Aksoy: 'MASKİ'den memnunuz'

Dağyeniköy’ün Taşkın Sıkıntısı Giderildi

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu’nun Dağyeniköy Mahallesi’nden geçen derede koruge boru döşeme çalışması yaparak, civardaki tarım arazilerini ve yerleşimlerini taşkın sularından korumak için önlem aldı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yağışlı mevsimlerin gelmesiyle birlikte 17 ilçenin tamamında koruyucu önlemler almaya devam ediyor. Bu kapsamda MASKİ, Turgutlu ilçesine bağlı Dağyeniköy Mahallesi’nde de koruge boru çalışması gerçekleştirdi. MASKİ ekiplerince yapılan işin tamamlanmasıyla birlikte, dere yakınında bulunan haneler ve tarım alanları taşkın tehlikesinden kurtarıldı. MASKİ Turgutlu Şefi Tuğrul Kacar da ekiplerin başında bulunarak, Dağyeniköy Mahalle Muhtarı Ali Aksoy ile birlikte çalışmaları yakından takip etti.

“Yapılan işten memnunuz”

Dağyeniköy Mahalle Muhtarı Ali Aksoy, “Çalışmanın yapıldığı bölgede hem vatandaşlarımıza ait evler var hem de yeşil alanlarımız mevcut. Yağmur yağdığında buralara doğru taşmalar oluyordu. Şuan borularımız döşendi, sıkıntımız giderildi. Yapılan işten memnunuz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Allah hizmet verenlerden razı olsun” diye konuştu.

NURULLAH ÇANKAYA