Turgutlulular, Cengiz Ergün'ü göreve davet ediyor

Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağına yakışmayan görüntü kirliliği ne zaman ortada kalkacak?


Turgutlulular, Cengiz Ergün'ü göreve davet ediyor

Turgutlulular, Cengiz Ergün’ü göreve davet ediyor
Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağına yakışmayan görüntü kirliliği ne zaman ortada kalkacak?

MANİSA’nın Turgutlu İlçesinde, MHP’li eski belediye başkanı Turgay Şirin’in döneminde Turgutlu Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak hizmete açılan Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı’nın üzerindeki yolların arasında kalan kısımlarında henüz çalışma yapılmamasıyla, toprak yığınlarının oluşturduğu görüntü kirliliğine vatandaşlar tepki gösteriyor. Turgutlulular, son yerel seçimlerde ilçeden 52 bin oy alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e seslenerek, görüntü kirliliğinin, ilçenin trafiğini rahatlatan kavşağa yakışmadığını söyleyip, bir an önce alanın yeşillendirilerek ortadan kaldırılmasını talep ettiler. 
160 bin nüfusu geçkin Turgutlu’yu ikiye ayıran İzmir – Ankara Yolu üzerinde meydana gelen kazalarda birçok vatandaş hayatını kaybederken, birçok vatandaş da yaralanmıştı. 
Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Turgutlu Belediyesi’nin çalışmaları sonrası, yolun Turgutlu’ya girişi olan Irlamaz Çayı ile Ergenekon Kavşağı arasında, Selvilitepe ve eski garaj kavşağı bölümlerine alt yolların yapılması ile yol tamamlanarak hizmete girerek trafiği rahatlattı. Son yerel seçimde yeniden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Cengiz Ergün, Turgutlu halkından 52 bin oy aldı. Turgutlu Belediye Başkanlığını ise CHP’li Çetin Akın kazanmıştı. Seçimin ardından Turgutlu’yu unutan Ergün, daha önceki dönemde verdiği destekleri vermez oldu. 
İzmir – Ankara Yolu’ndaki Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağının üzerindeki yolların arasında kalan geniş alanlar, hiçbir çalışma yapılmadığı için toprak yığını şeklinde kaldı. Toprak yığınlarının ilçeye yeni yapılan kavşakta görüntü kirliliği oluşturduğunu söyleyen Turgutlulular, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e seslendi. Vatandaşlar, köprülü kavşağın yapılmasına büyük emeği geçen eski başkan Turgay Şirin ve Cengiz Ergün’e teşekkür ederken, Ergün’ün bu görüntü kirliliğini ortadan kaldırması için bir an önce harekete geçmesini istedi. Vatandaşlar, Turgutlu’nun daha güzel bir görünüm kazanması için bu alanlara ağaçlar dikilmesini ve yeşillendirilmesini dört gözle beklediklerini açıkladılar.  

Tuncel YILMAZ