Esnafspor’dan Urganlıspor’a yarım düzine gol: 6-2

1.Amatör Küme’nin yeni takımlarından Esnafspor, sezona fırtına gibi başladı.


Esnafspor’dan Urganlıspor’a yarım düzine gol: 6-2

Esnafspor’dan Urganlıspor’a yarım düzine gol: 6-2

1.Amatör Küme’nin yeni takımlarından Esnafspor, sezona fırtına gibi başladı. Sezona 2’de 2 ile başlayan Esnafspor, 3.hafta mücadelesinde Urganlıspor’u 6-2 gibi farklı skorla yenerek 3.galibiyetini elde ederek 9 puanla liderliğini sürdürdü.

Murat Çiçekçi’nin başkanlığını yaptığı, teknik direktör Kadir Akagündüz ve yardımcı antrenörler Ruşit Kutbay ve Ayşe Savaş yönetimindeki Esnafspor, 1.Amatör Küme D grubunda ilk haftada Çatalköprüspor’u 2-0, ikinci haftada Kasabaspor’u 6-1 yendi. Sarı siyahlılar, 3.haftada Urganlıspor ile karşılaştı. Sahaya Hasan, Kahya, Oğuzhan, Mehmet, Ergün, Mervan, Rezzan, Sinan, Kadir, Hasan, Avni kadrosu ile çıkan Esnafspor, rakibini Mehmet, Avni, Ümit, Hasan (2) ve Sinan’ın golleriyle 6-2 yendi. Urganlıspor’un gollerini atan Yunus 90.dakikada kırmızı kart gördü.

Bu galibiyetle puanını 9’a yükselterek liderliğini sürdüren Esnafspor, 3 haftada rakip ağları 14 kez havalandırdı, kalesinde 3 gol gördü. Başkan Murat Çiçekçi: “Takımımız çok özverili şekilde çalışıyor. Lige 3’te 3 yaparak başladığımız için mutluyuz. İnşallah bunun devamını getireceğiz. Oyuncularımı ve teknik ekibimi kutluyorum.” dedi. Nurullah ÇANKAYA