Uyuşturucu ticareti yapanlara operasyon: 4 tutuklama

Uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şahıslara operasyon düzenledi. Operasyonda gözaltına alınan 6 kişiden 4’ü tutuklandı.


Uyuşturucu ticareti yapanlara operasyon: 4 tutuklama

Uyuşturucu ticareti yapanlara operasyon: 4 tutuklama

MANİSA İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Alaşehir İlçesinde uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şahıslara operasyon düzenledi. Operasyonda gözaltına alınan 6 kişiden 4’ü tutuklandı.

Alaşehir Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde, Manisa Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Operasyon ve Soruşturma Büro Amirliği ve Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince Alaşehir ilçesi genelinde uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde; 6 adet yakalamada 8 gram Metamfetamin (Kristal), 3,1 gr esrar 1,3 gr sentetik kannobinoid (Bonzai) maddesi ve 5 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. D.K. (Bayan), E.Ö, A.A, M.K, T.E, V.V, V.Ç, Ö.T, K.A ve A.Ö isimli şahıslar hakkında kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek ve bulundurmak suçundan tahkikat yapıldı.

Çalışmalar sonucunda 01/10/2019 günü Alaşehir’de 7 adrese Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü görevlileri ile birlikte eş zamanlı operasyon yapıldı. 59,50 gram esrar, 2 adet uyuşturucu içiminde kullanılan bong tabir edilen aparat, 1 adet ectasy ve 0,34 gr gelen metamfetamin maddesi ele geçirildi. A.A, M.K, M.Ç, M.K, M.B ve Ö.T isimli şahıslar yakalanarak göz altına alındı. Haklarında uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti yapmak suçundan tahkikat yapılarak 02/10/2019 günü adliyeye sevk A.A, M.K, M.Ç, M.B isimli şahıslar tutuklandı. M.K ve Ö.T isimli şahıslar ise mahkemece adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

Manisa halkının huzur ve güvenliği için Manisa Polisinin suç ve suçlularla mücadelenin aralıksız devam edeceği bildirildi. 

Haber Merkezi