Reklam
Reklam
Reklam

Grebo Hamza Çavuş ismi parka verildi

Turgutlu Belediyesi aralık ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. İlçenin Kurtuluş Savaşı Kahramanlarından Grebo Hamza Çavuş ismi alınan kararla ölümsüzleştirildi.

Reklam
Grebo Hamza Çavuş ismi parka verildi
04 Aralık 2019 - 14:54

8 madde karara bağlandı

Grebo Hamza Çavuş ismi parka verildi

Turgutlu Belediyesi aralık ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. İlçenin Kurtuluş Savaşı Kahramanlarından Grebo Hamza Çavuş ismi alınan kararla ölümsüzleştirildi.

TURGUTLU Belediyesi 2019 yılının son meclis toplantısını salı günü saat 18.00’da Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirdi. Çetin Akın başkanlığında toplanan meclis 8 maddeyi görüşerek karara bağladı. Turgutlu’nun Kurtuluş Savaşı Kahramanlarından Grebo Hamza Çavuş isminin Ergenekon Mahallesinde bulunan bir parka verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin ilk maddesi Kasım ayı olağan ve olağanüstü meclis toplantı tutanaklarına ait toplantı tutanakları ve meclis kararlarının görüşülmesi oy birliğe ile kabul edildi. 2020 yılı meclis toplantılarının her ayın ilk salı günü saat 18.00’da yapılmasına, temmuz ayı toplantısının Ramazan Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle 7 Temmuz’da yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

Çevre, Sağlık ve Ekoloji Komisyonuna sevk edilen faytonların kaldırılması ile ilgili komisyonun verdiği raporda faytonlarda ve kağıt toplayıcıları tarafından kullanılan atlar için ilçe sağlık müdürlüğü ile birlikte komisyon kurularak denetimlerin sıklaştırılması, sağlıksız durumda olan atların kullanımının yasaklanması kararı oy birliği ile kabul edildi. Tarife komisyonuna sevk edilen konular fiyatların tekrar revize edilmesi için oy çokluğu ile tekrar komisyona sevk edildi.

Trafik ve Ulaşım komisyonuna sevk edilen ilçedeki bazı sokakların tek yöne çevrilmesi gibi konuların yer aldığı maddeyle ilgili olarak çok ortaklı bir komisyon kurulmasına oy birliği ile karar verildi. İlçemizin Kurtuluş Savaşı kahramanı Grebo Hamza Çavuş isminin Ergenekon Mahallesi Yasin Hoşbilgin-İsmail Kırdar sokak arasında bulunan ve 1713-2323 adalar arasında kalan yeşil alana verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

18.11.2019 tarihinde toplanan Tarım ve Hayvancılık Komisyonuna ait rapor oy birliği ile kabul edildi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, bu konuyla alakalı hem sahipsiz canlılar için barınak kurulması ve hayvan pazarının kurulması ile ilgili olarak yer çalışmalarının devam ettiğini, uygun yer bulunduğunda gerekli çalışmaların başlatılacağını açıkladı. 

Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1713 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum