Reklam
Reklam

Görüntülerin çekildiği işletmeden açıklama geldi

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yayınlanan ve tepkilere neden olan turşu kazanında bir kişinin dans ettiği videonun çekildiği işletmeden açıklama geldi. Şah Tarım Ürünleri adına Avukat Emine Özge Arslan tarafından yapılan açıklamada yaşananlardan dolayı kamuoyundan özür dilenirken, söz konusu videoda görünen tankın imha edilmek üzere ayrılan ürünlerin bulunduğu depolama tankı olduğu belirtildi. 

Reklam
Görüntülerin çekildiği işletmeden açıklama geldi
06 Nisan 2021 - 19:28 - Güncelleme: 07 Nisan 2021 - 18:53

Türkiye'nin gündemine oturan görüntülerin çekildiği işletmeden açıklama!

GEÇTİĞİMİZ günlerde sosyal medyada yayınlanan ve tepkilere neden olan turşu kazanında bir kişinin dans ettiği videonun çekildiği işletmeden açıklama geldi. Şah Tarım Ürünleri adına Avukat Emine Özge Arslan tarafından yapılan açıklamada yaşananlardan dolayı kamuoyundan özür dilenirken, söz konusu videoda görünen tankın imha edilmek üzere ayrılan ürünlerin bulunduğu depolama tankı olduğu belirtildi.
 

    Firmadan yapılan açıklama şu şekilde: “Bazı basın ve yayın organları ile sosyal medyada yer alan videodan Şah Tarım Ürünleri olarak tüm kamuoyu ile aynı anda haberdar olduk. Manisa ili Turgutlu ilçesinde faaliyet gösteren iş yerimiz ile ilgili çıkan haberler firmamızda derin bir üzüntüye sebep olmuştur.
   
Mevsimlik eski işçilerimiz İ.T ve A.G. tarafından kayda alınan başta hijyen yönetmeliğine aykırı bu video ile Vatandaşlarımızda yarattığımız kaygı nedeniyle şirketimiz adına kamuoyundan özür diliyoruz. İş yerimiz 2017 yılından bu yana Turgutlu ilçemizde faaliyet göstermektedir. Sebze üreticiliği yapan çiftçilerimize de istihdam sağlamaktadır. Bu süre zarfında İl/İlçe Tarım Müdürlüklerince birçok kez denetimden geçmiş hijyen yönetmeliğine aykırı bir tespit bugüne kadar yapılmamıştır. İnsan sağlığına doğrudan etki etmeyen birtakım eksiklikler ise ivedilikle giderilmiştir. Firmamızın faaliyet alanı; bölgede ki çiftçimizden alınan ham maddelerin ambalaja girmeden önce yıkama, temizleme, seçme, aşamalarından geçerek fermente edilmesini kapsamaktadır. Ambalaja girdikten sonra ise pastörize olmaktadır. Böylece insan sağlığına olası bir olumsuz etkinin önüne geçilmektedir.

       Videoda görüntüleri yer alan depolama tankı ise imha edilmek üzere ayrılan ürünlerin bulunduğu depolama tankıdır. Bu sebeple videodaki ürünler hiçbir suretle paketlenmemiş ve piyasaya sürülmemiştir. Buna ilişkin belgeler Cumhuriyet Savcılığı’na, İl Tarım Müdürlüğü’ne ve ilgili kurum ve kuruluşlara sunulacaktır.

Cumhuriyet Savcılığı ve İl Tarım Müdürlüğü tarafından başlatılan tahkikat ile Firmamız yetkili makamlarca denetlenmiş, inceleme yapılmak üzere numuneler alınmış ve sonuçlar kamuoyu ile paylaşılıncaya dek suça konu alanlarda geçici süre ile faaliyete son verilmiştir.
30 Mayıs 2020 tarihinde çekilen bu münferit videoda görüntüleri yer alan işçilerin firmamızla ilişiğinin ivedilikle sona erdirildiğini kamuoyuna bildiririz. Yaşanan bu olay nedeni ile firmamız maddi-manevi ağır zarara uğramış olup aslında suçun mağduru konumundadır. Bu nedenle firmamız adına da sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulacak ve şikayetçi olunacaktır. 
       
Şah Tarım Ürünleri olarak firmamızın üretime dayalı her türlü belgesi eksiksiz olup gerçeğe aykırı ‘merdiven altı’ gibi tabirler ile aleyhimize sosyal medya ve yayın kuruluşları üzerinden karalamaya yönelik paylaşımlarla ilgili de hukuki süreç başlatılacağını saygıyla bildirmek isteriz. Yargısal ve idari süreç devam ederken Şah Tarım Ürünleri olarak halkımızın sağlığını tehlikeye atacak her türlü eylemin karşısında olduğumuzu kamuoyuna bildirir, şeffaflık ve bilgi edinme hakkı kapsamında süreçle ilgili vatandaşlarımızı bilgilendireceğimizi kamuoyuna saygıyla sunarız." Haber Merkezi
DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 6163 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali Sipahi
    5 gün önce
    Eveet Avukat hanım çok haklı, dağılın beyler. Zaten yediğiniz o turşular çoktaan toprağa gübre oldu, bundan sonra yememeye bakın.