Reklam
Reklam

Geriter'den Ergün'e: 'Belediyecilik bugünler için değilse hangi günler içindir?'

Manisa Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti meclis üyesi Ömer Geriter, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e çağrıda bulunarak

Reklam
Geriter'den Ergün'e: 'Belediyecilik bugünler için değilse hangi günler içindir?'
20 Mart 2020 - 18:03

Geriter'den Ergün'e: 'Belediyecilik bugünler için değilse hangi günler içindir?'

 

MANİSA Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti meclis üyesi Ömer Geriter, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e çağrıda bulunarak, "Yeni tip covit-19 virüs salgını sebebiyle ulusal bazda alınan tedbirler nedeniyle bir çok esnaf iş yerini kapatmak zorunda kalmış, çalışanlarını ücretsiz izne gönderilmiş durumdadır, Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç olan bugünlerde herkes gibi Manisa Büyükşehir Belediyesi de elini taşın altına sokmalıdır." dedi.

            Geriter, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda koronavirüsle mücadele kapsamında birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacın duyulduğu dönemde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Cengiz Ergün'e 4 öneri sundu.

            Geriter, önerileri şu şekilde sıraladı:

"- Virüsten korunmanın en kolay yolu temizlik, bu sebeple MASKİ olarak bu ay her eve 10 ton ücretsiz su yüklemelidir.

- Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyetinde olan taşınmazlardan Mart ve Nisan aylarında işleyecek kira bedelleri tahsil edilmemelidir.

- İş yerlerini salgın sebebiyle zorunlu olarak kapatmak zorunda kalan esnafın yanındaki çalışanlara gıda ve erzak yardımı yapmalıdır.

- Virüsün yayılma riskinin en yüksek olduğu bina girişleri ve asansörler olması sebebiyle, apartmanların bina girişleri ve asansörlerinin dezenfektasyonunun sağlanması ivedi olarak yapılmalıdır."

            Bu önerilerin bizlerin ve çocukların geleceği için bugün acil yapılması gerekli sosyal belediyeciliğin olmazsa olmaz unsurlar olduğunu söyleyen Geriter: "Belediyecilik bugünler içindir, belediyecilik bugünler için değilse hangi günler içindir?” dedi.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2785 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum