Gazeteci Erkan Şimşek beraat etti

Gazeteci Erkan Şimşek beraat etti

Gazeteci Erkan Şimşek yılmayacağını belirterek, “Sadece yine doğruları yazarak meslek hayatımı sürdüreceğim.” dedi.

Reklam
05 Aralık 2018 - 17:13

Gazeteci Erkan Şimşek beraat etti

YENİ Turgutlu Gazetesi Eski Yazı İşleri Müdürü Erkan Şimşek, 10 Ağustos 2016  tarihinde uğradığı haksız iftira sonucu gözaltına alındı, ardından da 16 Ağustos 2016 tarihinde tutuklanarak 24 gün cezaevinde kaldı. Gözaltına alındığı andan itibaren ‘haksızlığa uğradığını’, ‘iftira atıldığını’ belirten Şimşek, bu durumdan beraat edeceğine inandığını ifade etmişti.

Bu süreçte işinden olup, manevi tahribata uğratılmaya çalışan Şimşek, sürdürdüğü hukuk mücadelesini kazanarak, 4 Aralık 2018 tarihinde yargılandığı mahkemece haklılığı ispatlanarak beraat etti.

Duayen gazeteci Erkan Şimşek: "Zor geçen bu süreçte yanımda bulunan ailem, gerçek dostlarım, avukatlarım Burçin Ayarcı ile Fatma Korkmaz’a ve bazı meslektaşlarıma teşekkür eder, benim fotoğrafımla gazetedelerde, haber sitelerinde ifşa edenleri esefle kınıyorum. Onlarla hukuk mücadelemiz devam edecek.” dedi.

Avukat Burçin Ayarcı yaptığı açıklamada: “Müvekkilim Turgutlu’da tanınan ve sevilen bir kişiliğe sahiptir. Uğradığı aslı astarı olmayan bir iftira sonucunda saygınlığı yitirilmeye çalışılarak maddi ve manevi tahriplere uğratılmaya çalışıldı. Yaşadığımız hukuksal mücadele sonucunda haklılığımız ispat edildi. Bu aşamadan sonra aslı ve astarı olmayan iftira atanlar ve buna çanak tutanlarla, evrensel hukuk kaidesi olan masumiyet karinesini yok sayarak  peşin hüküm kuran, onu suçlu ilan eden tüm kişi ve kurumlarla hukuki mücadelemizi devam ettireceğiz.” diye konuştu.

Gazeteci Şimşek yılmayacağını belirterek, “Sadece yine doğruları yazarak meslek hayatımı sürdüreceğim.” dedi. Doğan ÇİZMECİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Doğan ÇİZMECİ
Bu haber 5614 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turgutlulu iş insanı Acar, Hacı Şerif'i Manisalılarla buluşturdu
Turgutlulu iş insanı Acar, Hacı Şerif'i Manisalılarla...
‘Tutuşun geleceğe’ ekibi çocukları sevindirdi
‘Tutuşun geleceğe’ ekibi çocukları sevindirdi