Reklam

Fırın ve pastanelere sıkı denetim

ilçe genelindeki fırın ve pastanelere bayram denetimi yaptı. Gramajlar ve imalathane şartları kontrol edildi. Ruhsat kurallarına uymayanlar için yasal işlem başlatıldı. “Halk sağlığını önemsiyoruz. Denetimleri sürdüreceğiz” dedi.

Reklam
Fırın ve pastanelere sıkı denetim
01 Temmuz 2016 - 13:41

Fırın ve pastanelere sıkı denetim

Temizlik ve hijyen koşullarına uygun gıda üretimi için çalışmalarını sıklaştıran Karşıyaka Belediyesi, ilçe genelindeki fırın ve pastanelere bayram denetimi yaptı. Gramajlar ve imalathane şartları kontrol edildi. Ruhsat kurallarına uymayanlar için yasal işlem başlatıldı. “Halk sağlığını önemsiyoruz. Denetimleri sürdüreceğiz” dedi.

SIKI DENETİM

Karşıyakalıların daha temiz ve sağlıklı gıda tüketimi için gece gündüz çalışan belediye ekipleri bu kez fırın ve pastaneleri denetledi. Tesislerin satış ve imalat bölümlerinde inceleme yapan Zabıta ve Ruhsat Müdürlüğüne bağlı yaklaşık 10 kişilik ekip; üretimde kullanılan malzemeleri ve malzemelerin depolandığı alanlardaki hijyen durumları ile çalışanların kıyafetleri ve yaşam alanlarını tek tek inceledi. Karşılaşılan olumsuzluklar tespit edilerek tutanak tutuldu, uygun olmayan yerler için yasal işlem yapıldı.

HALK SAĞLIĞI ÖNEMLİ

Başkan Akpınar “Üretime dayalı işletmeler zaman içinde bir takım eksikliklerle karşı karşıya kalabilir. Karşıyaka halkının daha sağlıklı ve hijyenik gıda tüketmesi bizim için son derece önemli.  Rutin denetimlerimizi sıklaştıracağız. Vatandaşlarımızın daha mutlu, daha huzurlu olması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.HABER MERKEZİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4094 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum