Reklam

Feyzioğlu: Polis Teşkilatımıza yakışmayan zorbalara dava açılmalı

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, İstanbul'da "Bir düğün için bu olur mu?" dediği gerekçesiyle bazı polislerce "işkence" edilip Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla ev hapsine alınan avukat Sertuğ Sürenoğlu'nu evinde ziyaret etti.

Reklam
Feyzioğlu: Polis Teşkilatımıza yakışmayan zorbalara dava açılmalı
10 Mayıs 2019 - 18:26

Feyzioğlu: Polis Teşkilatımıza yakışmayan zorbalara dava açılmalı

Bilirkişi raporu, o görüntüleri ve sesleri doğruladı

İftira ispatlandı

TÜRKİYE  Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, İstanbul'da "Bir düğün için bu olur mu?" dediği gerekçesiyle bazı polislerce "işkence" edilip Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla ev hapsine alınan avukat Sertuğ Sürenoğlu'nu evinde ziyaret etti. Feyzioğlu, "Şifahi öğrendik. Sürenoğlu'nun 'Cumhurbaşkanına hakaret etti' diye tutuklamaya sevk edilmesine ve adli kontrol olarak ev hapsine tabi tutulmasına neden olan tutanağın iftira olduğu ispatlandı. Bir vatandaşın olay anında çektiği ve sosyal medyaya verdiği kaydın gerçek olduğu bilirkişi raporuyla sabit oldu. Buna rağmen Sürenoğlu hala ev hapsinde. Derhal serbest bırakılmalı. Polis Teşkilatımıza yakışmayan zorbalar hakkında derhal dava açılmalı" dedi.

Feyzioğlu, dün ev hapsinde olan avukat Sertuğ Sürenoğlu'nu evinde ziyaret etti. Feyzioğlu'nun ziyareti sırasında, bir aydır ev hapsinde tutulan Sürenoğlu'nun emekli Kurmay Albay babasının da evde olduğu görüldü. Sürenoğlu'nun kızkardeşinin de avukat olduğu ve yüksek lisansına devam ettiği öğrenildi. Ziyaret sırasında olayın üstünden bir ay geçmesine karşın Sürenoğlu'nun  gözünün hala mosmor olduğu da görüldü.

Facebook hesabından canlı paylaştı

Feyzioğlu, Sürenoğlu'na gerçekleştirdiği ziyareti kişisel facebook hesabından da şu ifadelerle paylaştı:

"Av. Sertuğ Sürenoğlu'nun 'Cumhurbaşkanına hakaret etti' diye tutuklamaya sevk edilmesine ve adli kontrol olarak ev hapsine tabi tutulmasına neden olan tutanağın iftira olduğu ispatlandı. Bir vatandaşın olay anında çektiği ve sosyal medyaya verdiği kaydın gerçek olduğu bilirkişi raporuyla sabit oldu. Buna rağmen avukat Sertuğ Sürenoğlu hala ev hapsinde. Ona işkence etmek için sıraya giren, polis teşkilatımızın yüz karası zorbalar ise serbestçe geziyor. Herhalde şöyle düşünüyor birileri: Sertuğ hakkında takipsizlik verilir ise, işkence iddiası ciddi ciddi soruşturulmak gerekir. Polisin görevi ceza vermek değildir. Polisin görevi terbiye etmek değildir. O zorbaları kimse korumasın. Açık söyleyeyim; onları korumak Türkiye Cumhuriyeti Devletine zarar veriyor. Sayın Cumhurbaşkanına da büyük zarar veriyor. Yerel seçim sonuçlarını siyasiler bir de bu gözlükle okusunlar. Görecekler.

Biz bu işin peşini bırakmayacağız

Gelelim işin yargı boyutuna: Sertuğ'u tutuklamaya sevk eden Sayın Savcı. Hiç mi vicdanınız sızlamadı? Sertuğ'u doğru dürüst dinlemeden ev hapsine gönderen Sayın Hakim, içiniz rahat mı? Tahliye taleplerini ve itirazları reddeden sayın hakimler, yaptığınızın doğruluğunu kendinize savunabiliyor musunuz? Biz bu işin peşini bırakmayacağız. Hatırlatayım dedim."  HABER MERKEZİ

 

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2685 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum