Fatura eski yönetimlere çıkartıldı: ’Su Kesintisi projesiz ve...
Reklam

Fatura eski yönetimlere çıkartıldı: 'Su Kesintisi projesiz ve tekniğe aykırı yapılan eski hatlardan kaynaklı'

MASKİ, TURGUTLU’DAKİ SU KESİNTİSİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Reklam
03 Nisan 2018 - 21:04 - Güncelleme: 03 Nisan 2018 - 22:24

MASKİ, TURGUTLU’DAKİ SU KESİNTİSİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Turgutlu’da yürütülen kavşak inşaatı nedeniyle deplase edilen eski içme suyu hattındaki ilk etap çalışmasını tamamladı. MASKİ, yıllar önce plansız ve projesiz şekilde döşenen hatlar sebebiyle süresi uzayan su kesintisine son vererek,  mahallelere suyu ulaştırdı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, daha sağlıklı altyapı sistemleri için il genelinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Turgutlu ilçesinin yıllardır süregelen trafik çilesine ve ölümlü kazalara son verecek olan kavşak projesinde çalışmalar son sürat ilerlerken, eski içme suyu hatları da günümüz teknolojisine uygun hale getiriliyor. İlçe merkezini sağlıklı bir altyapı sistemi ile donatmak için dört bir koldan çalışmalarını yürüten MASKİ, kavşak projesi ile birlikte eski ve artık ekonomik ömrünü tamamlamış hatlarda ilk etap deplase çalışmasını tamamlandı.

“Projesiz ve tekniğe aykırı eski altyapılar işimizi zorlaştırdı”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, il genelinde eski altyapıları modernize ederek, yılların sorunlarına neşter vurduklarını ifade etti. Genel Müdür Yardımcısı Aslay, “Yürüttüğümüz altyapı çalışmaları ile hemşerilerimizin daha sağlıklı sistemlerle su tüketmelerini sağlıyoruz. Bu kapsamda, Manisa Büyükşehir Belediyemiz tarafından yıllardır süregelen trafik çilesine son vermek için Turgutlu ilçemizde kavşak projesi son sürat devam ediyor. Biz de MASKİ olarak prestij caddelerinde yürüttüğümüz çalışmalar gibi, kavşak çalışmalarında da eski içme suyu hatlarını sağlıklı hale getiriyoruz. Çalışmalarımızı yürütürken projesiz ve tekniğe aykırı yapılan eski hatlardan kaynaklı olarak yaşadığımız bir takım sıkıntılar nedeniyle öngördüğümüz su kesintisi biraz uzadı. Bu sebeple hemşerilerimizden kurum olarak özür diliyoruz” dedi.

Kesintinin büyük kısmı gece saatlerinde son buldu

Genel Müdür Yardımcısı Aslay, “Zamanında plan proje yapılmaksızın döşenen eski içme suyu altyapılarına ait sayısal bir işletme planının bulunmaması da, kesintinin bitmesini öngördüğümüz saatleri ne yazık ki uzattı. Ancak bu öngörülemez durum, Turgutlu nüfusunun tamamını etkileyen bir kesinti değildir. Ekiplerimizin özenli ve yoğun çalışması sayesinde ilçemizin Atatürk, Cumhuriyet, Özyurt, Mustafa Kemal, İstasyonaltı, Yenimahalle, Yedieylül, Yıldırım, Yılmazlar, Yiğitler, Kurtuluş ve Subaşı mahallelerimize gece saat 02.30’da su verilmiştir. Söz konusu deplase ve yenileme çalışmalarına ara verilmeden devam edilerek, Şehitler, Turgutlar, Turan, Acarlar, Bozkurt ve Albayrak mahallelerimize de 3 Nisan Salı günü 17.00 itibarı ile su verilmeye başlanmıştır. İl genelinde hemşerilerimizin sağlıksız su tüketimini engellemek adına eski içme suyu altyapılarını yenilemek için yoğun mesai harcayan bir kurum olarak, bu gibi sıkıntıların yaşanmaması adına altyapı yenileme hamlesini sürdürecektir” dedi. HABER MERKEZİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: BASIN AÇIKLAMASI
Bu haber 10954 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • ERGUN ERGİNER
  1 yıl önce
  kabahati gelin etmişler kimse almamış....BAHANE G.... GİBİDİR, HERKESTE BİR TANE BULUNUR...
 • gerçekler
  1 yıl önce
  Acarlar mahallesinde saat 21:45 de sular tekrar kesildi. 2 gündür sular yoktu , 3,5 saat aktı.Şimdi yine yok. Yeter artık bitsin bu rezalet.
 • Susuz yaz.....
  1 yıl önce
  Burda yazılan düşüncelere katılmakla birlikte sevinelim mi? suyumuz yok diye üzülelim mi bilemedim. Su verilmeyen mahalleler içindeyim ve benim suyum bundan sonra sağlıklı gelecek. Su verilen mahallede oturan insan değil mi kardeşim. Ettiğiniz laf hiç hoş olmadı. Eski yönetimin suçuda olsa 3 günde su gelirdi.Çoluk çocuk, mutfak kokudan geçilmez oldu. Demek sizin elemanlarınız basit ve işin ehli değil. Utanmadan gece 02.30 da su verdik diyorsunuz. Ben saat 04.00 yattım, su gram akmıyordu, üstelik tüm muslukları açık bıraktım ki, geldiğini bileyim diye. Seçim zamanı opelörden bağırıp, kazandığınızı Turgutlu halkına duyurdunuzda size kim ne yapttı. Su ile ilgili bir yetkili tarafından açıklansa ne olurdu? yarin suya zam, vur ablalıya..... ESKİDEN DAHA İYİYDİ, NE İSTEDİNİZ KAVŞAKLARDAN, İŞİ BİLMEYENE TESLİM EDERSEN TABİKİ SUYUN GELMEZ YAV..., LARDAN.:)
 • HalimE çiçek
  1 yıl önce
  Haberin yalanligina bakın ne suyu hala suyumuz Yok eski yönetim falan uydurup durmayin da kaliteSiz ve tecrübesiz elemanlarinizi değiştirin.
 • Susuz yaz
  1 yıl önce
  Bacım, sizin yorumunuzu beğenmiyen bir (1) kişi çıkmış. Tabiki herkesi yazdığınız yorumu beğendireceksiniz diye bır şeyin söz konusu olması imkansız. Ancak 7 ye 1 olunca düşündüm?neden bir düşünün.. Su ile ilgili yorum yapılıyor sadece ve belediyeyi almış kişi daha çok desteklemesi gerekir? Demek ki, beğenmiyen, ya hakkında yazılan yazılar Maski Genel Müdürü veya yardımcısı, geriye de belediyeyi savunan yalakanın teki kalıyor. Allahtan sular geldi de, yıkanınca kendimize geldik. İnsanoğlu böyle bir şey, unuttuk gitti. Amaaaa ben asla unutmadımm. Seçimde söyleyeceğim sandığa. En çok zoruma giden şey ise şu anda birlikte hareket ettikleri partinin adamına sözde kuş beyinli laf söylüyor. " Bizden önceki Belediyenin hatası diye. Büyükşehir olmadan çnce Akp., yalnız önceki seçimlerde Manisa yine MHP nin. Sen ne partiyi veya kişileri karıştırıyorsun kardeşim. Sen önce işini yap.. işini... Millet size niye oy verdi ki, bu olumsuzluğu kaldır diye. Adalet Kalkınma Partisi büyük bir hata yapttı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turgutlu'da 'Huzur Manisa' uygulaması
Turgutlu'da 'Huzur Manisa' uygulaması
Sevgi Pınarım Anaokulu’ndan muhteşem yıl sonu gösterisi
Sevgi Pınarım Anaokulu’ndan muhteşem yıl sonu gösterisi