Reklam
Reklam

Esnaf Kefalet'ten kredi kullanan esnaf üyelerine müjde!

Turgutlu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun, yüzde 0.5’ten 0.8’e çıkartılan banka kredi faiz oranlarının 0.6’ya düşürüldüğünü ve Halk Bankasının %2 aldığı komisyon oranının 100 bin liraya kadar olan limitlerde % 0,5 oranına, 100 bin liradan 200 bin liraya olan limitlerde yine % 0,5 oranına düşürüldüğü müjdeledi. 

Reklam
Reklam
Esnaf Kefalet'ten kredi kullanan esnaf üyelerine müjde!
04 Kasım 2019 - 13:00 - Güncelleme: 04 Kasım 2019 - 20:14

Esnaf Kefalet’ten kredi kullanan esnaf üyelerine müjde!

TURGUTLU Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun, yüzde 0.5’ten 0.8’e çıkartılan banka kredi faiz oranlarının 0.6’ya düşürüldüğünü ve Halk Bankasının %2 aldığı komisyon oranının 100 bin liraya kadar olan limitlerde % 0,5 oranına, 100 bin liradan 200 bin liraya olan limitlerde yine % 0,5 oranına düşürüldüğü müjdeledi.
    Esnaf Kefalet Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun, banka kredi faizlerinin çok yüksek olmasının, esnaf kefalet kooperatifi faizlerinde de değişikliğe gidilerek faiz oranlarının yüzde 0.5’ten 0.8’e çıkartılmasına, 5 yıllık ödeme süresinin 4 yıla çekilmesine, 6 aylık olan ödemelerin de 3 aya düşmesine sebep olduğunu kaydetti. 
Başkan Coşkun, hükümet ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkanı arasında çok sıkı istişarenin ardından çıkan kararları esnaf üyelerine müjdeledi. 
    Coşkun yaptığı açıklamada: “Banka faizlerin tavan yapmasıyla devlet destekli kredilerini yükseltmek zorunda kalarak faiz oranları 0.5'ten 0.8’e yükselmesine, 6 ayda olan ödemelerin 3 aya düşürülmesine, 5 yıllık olan ödemelerin 4 yıla düşmesine sebep olmuştu. Genel Başkanımız Abdülkadir Akgül’ün ve kooperatiflerimizin olağanüstü gayretleriyle, yeniden hükümet yetkililerin çalışmasıyla ödemeler 5 yıla, 3 aylık ödemeler 6 aya, faiz oranları 0.8’den 0.6’ya düşürülmüştür. Bir de banka komisyonları 100 bin TL’ye kadar olan bölümde yüzde 2’den 0,5'e, 100 binden sonra 200 bine kadar olan bölümde yüzde 0,5'e düşürülmüştür.
Tüm esnaf arkadaşlara duyurulur. Bu sonuçlar siz değerli esnaflarımıza hayırlı olur inşallah. Tüm Turgutlu halkına, tüm esnaflara hayırlı haftalar, bereketli bol kazançlar dilerim.” dedi.

Nurullah ÇANKAYA


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4618 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Bila
  4 ay önce
  8 den kullanianlari etkilemiyor malesef. Ayrıca banka komisyonu 0,5 değil 1 faiz yuzde 6 ya düştü 8 den
 • Ayhan ertug
  4 ay önce
  Birkac ay once % 8 den kredi kullanlarin durumu bu durumdan etkileyecek mi