Reklam

ENGELLİ ÖĞRENCİLER DE YARIYIL KARNESİ ALDI

Kaynaştırmalı eğitim gören öğrenciler diğer öğrenciler gibi yarıyıl karnelerini öğretmenlerinin ellerinden aldı.

Reklam
ENGELLİ ÖĞRENCİLER DE YARIYIL KARNESİ ALDI
20 Ocak 2017 - 19:05 - Güncelleme: 20 Ocak 2017 - 19:12

MANİSA’DA ENGELLİ ÖĞRENCİLER DE YARIYIL KARNESİ ALDI           

 

MANİSA il genelindeki okullarda kaynaştırmalı eğitim gören öğrenciler diğer öğrenciler gibi yarıyıl karnelerini öğretmenlerinin ellerinden aldı.

   Manisa İl Genelinde sayıları 1000’i bulan öğrencilerden Yunusemre İlçesi Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde kaynaştırmalı eğitime tabi olan 10’un üzerindeki çeşitli engel grubundaki öğrencilere yarı yıl karneleri öğretmenleri Derviş Özgür tarafından verildi.

Engelli öğrencilerin tümünün derslerini bir gün bile aksatmadan gelmeleri ve dersleri büyük bir titizlikle dinleyip ödevlerinin dört dörtlük yapmış olmaları yarı yıl karnelerine takdir olarak yansıdı.

 Engelli öğrencileri tebrik eden okul Müdürü İhsan Pekzorlu ise;   “İnanın bu çocuklarımızın okumaya hevesli olmaları insanın çok duygulandırıyor. Biz eğitimcilere düşen ise onların bu azmini daha da arttırmaktır. Her şeyden önce sağlık durumları hangi konumda olursa olsun devamsızlıklarının bulunmaması da eğitime verdikleri önemi gösteriyor.”

 Öğretmenlik sürecini özel çocuklara ayıran Derviş Özgür ise;   “Bu çocuklarımızla birlikte eğitim yapmak onlara inanın çok sevkli ve heyecan verici. Onların öğrenme istekleri benim daha da araştırmamı gerektirmeme neden oluyor. Onları eğitimleri boyunca biran olsun yalnız bırakmayan velilerine ayrıca teşekkür ediyorum.”

               Ahmet ÜNSAL/Manisa

  

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4641 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum