Reklam
Reklam
Reklam

Enflasyonla topyekün mücadeleye davet (VİDEO)

Turgutlu'da enflasyonla topyekün mücadele kampanyasına davet için basın toplantısı gerçekleştirildi.

Reklam
15 Ekim 2018 - 12:10 - Güncelleme: 15 Ekim 2018 - 12:40

Enflasyonla topyekûn mücadeleye davet

TURGUTLU Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın ile Turgutlu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Temel, tüm oda - borsa üyelerinin enflasyonla topyekün mücadele kampanyasına desteğini ve katılımlarını beklediklerini dile getirdiler. Aydın ve Temel: "İnanıyoruz ki, Turgutlu olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadelede en ön cephede yer alacağız." dedi. 

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak koordinesinde "Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı" açıklandı. Turgutlu İlçesinde enflasyonla topyekün mücadele kampanyasına davet için Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Temel, oda ve borsanın yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu bir basın toplantısı gerçekleştirildi. 

TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın yaptığı açıklamada: "Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir." dedi.

'Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır.' diyen Faruk Aydın: "Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir. 81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz. Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz. Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla top yekûn mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır. 

Biz de, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası ve Turgutlu Ticaret Borsası olarak tüm Oda/Borsa üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyoruz ki, Turgutlu olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadelede en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız." şeklinde konuştu. Doğan ÇİZMECİ - Yaprak İPEK  

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2195 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum