Reklam
Reklam
Reklam

Emniyet Müdürü denetimleri arttırdı

Ceren, merkez ve ilçelerde polislerin sık sık denetim yaptığını söyleyerek tarım işçilerinin taşınması ve kasksız motosiklet kullanımı konusunda vatandaşları uyardı.

Reklam
Emniyet Müdürü denetimleri arttırdı
30 Temmuz 2015 - 09:34

Emniyet Müdürü denetimleri arttırdı

MANİSA İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, merkez ve ilçelerde polislerin sık sık denetim yaptığını söyleyerek tarım işçilerinin taşınması ve kasksız motosiklet kullanımı konusunda vatandaşları uyardı. 

Sarıgöl İlçe Emniyet Müdürü Salih Öztürk'ü ziyaret eden Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Polis Lokali'nde düzenlenen toplantıya katıldı. Tarım işçilerinin taşınması konusunda bazı kurallar bulunduğunu ifade eden Müdür Tayfur Erdal Ceren, görevlerinin halkın güvenliğini sağlamak olduğunu belirterek, Manisa ve ilçelerinde denetimleri sıklaştırdıklarını söyledi. Gölmarmara'da yaşanan üzücü olayı hatırlatan Ceren, "Türkiye'de en çok tarım işçilerinin bulunduğu Adana ilinde, tarım işçileri yıllardır dolmuşlarla taşınıyor. Oysa, bir batı ili olan Manisa bu sorunu halen aşamadı. Biz polis olarak vatandaşlarımızı sürekli uyarıyoruz. Gölmarmara İlçemizde 15 tarım işçimiz trafik kazasında hayatını kaybetti. Biz bu olaydan derin üzüntü duyduk. Manisa'da polislerin yaptığı sıkı denetimler kanun gereğidir. Bu talimatı ben verdim. Halkımızın can güvenliği ön planda geliyor" dedi.

KASKSIZ SÜRÜCÜ KALMAYANA KADAR DENETİM

Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, ehliyetsiz, kasksız ve gürültülü egzozla motosiklet kullananlarla sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi. Motosiklet kullanımlarında kaskın hayat kurtardığını vurgulayan Ceren, "Motosiklet kazalarının çoğu ölümle sonuçlanıyor. Nedeni ise kasksız kullanmak. Manisa ve ilçelerinde kasksız motosiklet sürücüsü kalmayana kadar denetimler devam edecek" diye konuştu.dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2452 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum