Emekli kaptan Hamit Yıldız, Yılmazlar’a adaylığını...

Emekli kaptan Hamit Yıldız, Yılmazlar'a adaylığını açıkladı

Yerel seçimler öncesi emekli kaptan, evli ve 2 çocuk babası Hamit Yıldız, Yılmazlar Mahallesi Muhtarlığına aday olduğunu açıkladı.

Reklam
07 Şubat 2019 - 18:13 - Güncelleme: 08 Şubat 2019 - 01:09

Emekli kaptan Hamit Yıldız, Yılmazlar’a adaylığını açıkladı

Yılmazlar Mahallesi Muhtar adayı Hamit Yıldız: “Muhtarlık gönül işidir, gönülleri kazanmaktır. İlkemizin mahalle sakinlerimize eşit hak eşit halk olması şartıyla mahalle sakinlerimizin gönüllerinde yer kazanmak ve hizmetimizi en güzel şekilde icra etmek için hepimiz burada toplanıp ilk adımımızı atmış bulunuyoruz.” dedi.

TURGUTLU İlçesinde yaklaşan yerel seçimler öncesi emekli kaptan, evli ve 2 çocuk babası Hamit Yıldız, Yılmazlar Mahallesi Muhtarlığına aday olduğunu açıkladı. Yıldız, 45 yıldır ikamet ettiği mahallede çözülmeyen sorunları çözmek ve yeni hizmetler için aday olduğunu belirtti.

            Hamit Yıldız, Yılmazlar Mahallesi Muhtarlığına aday olduğunu Orta Park Kafe’de düzenlediği basın açıklamasıyla duyurdu. Manisa eski milletvekili Ahmet Orhan’ın da destek verdiği açıklamaya azalar Fatma Özer, Tahir Korkmaz, Süleyman Tuncer, Hatice Bilen, Seyhan Acar, Cemal Arıova, Akile Halıcı ve Serkan Karahan katıldı.

            Yılmazlar Mahallesi Muhtar adayı Hamit Yıldız yaptığı açıklamada: “Davetimi kabul edip geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bildiğiniz gibi yaklaşan yerel seçimlerde ben de çalışma arkadaşlarımla birlikte Yılmazlar Mahallesi Muhtarlığına adaylığımı koydum. Sizin gibi çok değerli ekip arkadaşlarımla bu gönül işini en güzel şekilde mahallemizi temsil edip mahalle sakinlerimize faydalı olacağımıza canı gönülden inanıyorum.

Çok değerli arkadaşlarım muhtar kimdir? Muhtar başınız dara düştüğünde Mahallenizde kapısını çaldığınız ilk kişidir. Mahallenizde devleti temsil eden kişidir muhtar. Ancak devlet adamlığının yanında bir anne bir baba gibi bütün sıkıntılarınızı paylaştığınız kişidir muhtar. Devlet içinde olup hem vatandaşına hem de devletine bu kadar yakın olan bir devlet organı daha yoktur. Muhtar devletin mahalledeki şevkat elidir. Muhtar mahallesinde çalışma saatlerini kanunla belirlenmiş ancak 24 saat hizmet veren, hangi saatte olursa olsun vatandaşa kapısı açık olan tek devlet kurumudur.

Muhtar ölünüzle, dirinizle, düğününüzle, derneğinizle, yolunuzla, kaldırımınızla hatta yanmayan sokak lambanızla yani sizin her şeyinizle ilgilenen tek devlet kurumudur. Kısacası muhtarlık gönül işidir, gönülleri kazanmaktır. İlkemizin mahalle sakinlerimize eşit hak eşit halk olması şartıyla mahalle sakinlerimizin gönüllerinde yer kazanmak ve hizmetimizi en güzel şekilde icra etmek için hepimiz burada toplanıp ilk adımımızı atmış bulunuyoruz. Hakkımızda her şeyin hayırlı olmasını diliyorum. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. Nurullah ÇANKAYA - Süleyman TETİK


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Nurullah ÇANKAYA
Bu haber 3901 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Serap tan
  2 ay önce
  Slm vermeyen adama oy mıy yok
 • Deniz
  2 ay önce
  Kağıtlar adayları tanıtmak amaçlıdır. Her adayın yapacağı ilk iş broşür bastırmaktır ki daha çok insana ulaşsın. Kimse yerleri kağıtla doldurup bilerek ve isteyerek kirletmek istemez. Böyle bir yorum yapıp insanları etkilemeyi amaçlamanızı tasvip etmiyorum ve sizi şiddetle kınıyorum.
 • İsmail
  2 ay önce
  Yol sokakları kağıt pisliği ile doldurmayaydın iyiydi hamit! Apartmana giremedim akşam. Onlarca kağıt apartman girişinde yerlerde, pislikten başka bir şey değil. Vereceğim varsa da vermem oy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İl Sağlık Müdürü Dr. Yemenici Turgutlu’da
İl Sağlık Müdürü Dr. Yemenici Turgutlu’da
Turgutlulu iş insanı Acar, Hacı Şerif'i Manisalılarla buluşturdu
Turgutlulu iş insanı Acar, Hacı Şerif'i Manisalılarla...