Eğitimci - Yazar Danacı'nın imza ve söyleşi günü ilgi gördü

Turgutlu’da öğretmenlik yapan, aynı zamanda yazar Sedat Danacı, 1920 Fikir ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen söyleşi ve imza gününde 4.kitabı KAM isimli romanını tanıttı.

Reklam
Eğitimci - Yazar Danacı'nın imza ve söyleşi günü ilgi gördü
09 Kasım 2019 - 16:46

Eğitimci - Yazar Danacı’nın imza ve söyleşi günü ilgi gördü

TURGUTLU İlçesinde görevli eğitimci ve yazar Sedat Danacı, üçüncü romanı KAM isimli kitabını Turgutlu Belediyesi Etkinlik Merkezi’nde düzenlenen imza ve söyleşi gününde tanıtarak okurlarına imzaladı.

Turgutlu’da öğretmenlik yapan, aynı zamanda yazar Sedat Danacı, 1920 Fikir ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen söyleşi ve imza gününde 4.kitabı KAM isimli romanını tanıttı. Cuma günü Turgutlu Belediyesi Etkinlik Merkezinde gerçekleşen programa Kaymakam Ali Yılmaz ve eşi, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, meslektaşları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

4 kitabın yazarı olan ve son yazdığı KAM’ın tanıtım ve imza gününde konuşan Sedat Danacı kendisini yalnız bırakmayanlara teşekkür ederek son kitabına yönelik geniş bir konuşma yaptı. Danacı, insanın, doğanın ayrılmaz bir parçası olduğuna inanan yazarımız, okumanın ve eğitimin, her işin başına konulması gerektiğini ısrarla vurgularken, “Okumayanın, okuma yazma bilmeyenden hiçbir farkı yoktur!” dedi. Konuşma sonrasında Yazar Sedat Danacı kitaplarını okurlarına imzaladı.

 

SEDAT DANACI KİMDİR?

Eğitimci, Yazar, Doğasever

1974 yılının 24 Kasım Öğretmenler gününde, Malatya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Malatya’da tamamlayan yazar, 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesine kaydoldu. 1998 yılında Celâl Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olduktan sonra, evlendi. Aynı yıl, Gaziantep’te bir köy okulunda öğretmen olarak görev yapmaya başladı.

2000 yılında vatani görevini tamamladı. 2001 yılında ilk kızı Selin dünyaya geldi. Yüksek Lisans eğitimi için tekrar Hacettepe Üniversitesine dönen yazar, 2004 yılında Manisa Turgutlu’ya tayin oldu. 2005 yılında ikinci kızı Aylin doğdu.

Turgutlu’da dağcılık ekipleriyle başladığı doğa eğitimine, AKUT ve AFAD gönüllüsü olarak devam etti. İlk Yardım eğitimleri aldı. Antalya Wildpeace Survival Bushcraft Academy’den doğada hayatta kalma eğitimleri aldı. Doğayla bağını koparmadan, okçuluk, fotoğrafçılık ve keman alanlarında da eğitimler aldı. Kendisini çok yönlü olarak geliştirmeye çalışan yazar, bu faaliyetlerine devam ederken, okuma, araştırma ve yazmayı hiç terk etmedi.

14 yaşından beri sürekli okuyan, yazan ve araştıran yazar, İngilizce, Osmanlıca ve Göktürkçe okuyup yazabiliyor. “Yurtdışında beton sanat eserleri görmektense, Anadolu’nun keşfedilmemiş cennetlerini tercih ederim.” diyen Sedat DANACI, fırsat buldukça keşif gezilerine çıkıyor.

            2018 yılında doğa sevgisini konu alan “Son Ayak İzi” isimli ilk kitabı yayınlandı. 2019 yılında, doğada hayatta kalma ağırlıklı, devam niteliğindeki ikinci kitabı “Fibula” yayınlandı. Aynı yıl, Türkiye Yazarlar Birliği üyeliğine kabul edildi. Ekim 2019’da Türk tarih ve mitolojisi üzerine yaptığı araştırmaları konu alan üçüncü romanı KAM yayımlandı. Öykü, makale ve köşe yazıları şeklinde de pek çok eser verdi.

Tuncel YILMAZ

           

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1908 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum