• Reklam
Eğitim öğretim yılı açılışı film ve dizi setlerini...
Reklam

Eğitim öğretim yılı açılışı film ve dizi setlerini aratmadı

YENİ eğitim sistemiyle, uzun teneffüsleri ve tatil aralıklarıyla birlikte 2019-2020 Eğitim öğretim dönemi yurt çapında olduğu gibi Manisa’da start aldı.

Reklam
Reklam
09 Eylül 2019 - 15:58

Eğitim öğretim yılı açılışı film ve dizi setlerini aratmadı

 

- OKULA İNTİBAK EDEMEYEN MİNİKLERİN BAZILARI AĞLAMAKTAN GÖZLERİ ŞİŞTİ.

 

- BAZI MİNİK ÖĞRENCİLER DE SINIFLARDAN FİRAR ETTİ.

 

- SINIFLARA ÇOCUKLARINDAN ÖNCE GİREN ANNELER ELLERİNDEKİ BEZLERLE KÖŞE BUCAK TOZ ALDI.

 

- ÇOCUKLARIN SINIFLARINA GİRMESİYLE BİRLİKTE OKUL DIŞINDA NÖBETE GEÇEN ANNELER İLK UZUN TENEFÜSTE OKULUN DEMİR PARMAKLIKLAR ARKASINDAN FLİM VE DİZİLERE TAŞ ÇIKARTIRCASINA HASRET GİDERDİLER.

 

- İLK KEZ EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİNİ MANİSA’DA AÇAN VALİ DENİZ İSE RESMİ TÖRENLER İÇİN KATILDIĞI GAZİ İLKÖĞRETİM OKULUNDA MİNİK ÖĞRENCİLERLE AYNI SIRALARI PAYLAŞTI.

               

 

YENİ eğitim sistemiyle, uzun teneffüsleri ve tatil aralıklarıyla birlikte 2019-2020 Eğitim öğretim dönemi yurt çapında olduğu gibi Manisa’da start aldı.

    Manisa merkezindeki bazı okullardaki eğitim öğretim dönemine başlama süreci flimler ve dizilerde sahneleri aratmadı. Bu yıl ilk kez Yunusemre ilçesi Suphi Egemen İlköğretim okulunda eğitim öğretime başlayan minik öğrenciler, ilk günün endişesine kapılınca ortaya renkli görüntüler çıktı.

ÇOCUKLARINDAN ÖNCE SINIFIN TOZUNU ALDILAR

Suphi Egemen İlköğretim okulunda sınıflara çocuklarından önce giren anneler ellerindeki bezlerle köşe bucak toz aldı.

MİNİKLERİN AĞLAMAKTAN GÖZLERİ ŞİŞTİ

Minik öğrencilerin bazı ise okula intibak güçlüğü yaşamaları sonrasında ağlamaktan gözleri şişti. Anne ve babalar çocuklarını ikna edebilmek için dakikalarca dil dökerken devreye öğretmenleri girdi. Bazı miniklerde ağlamanın boyutlarını da aşarak girdikleri sınıflardan kaçtı. Peşlerinden koşan anneler çocuğunu okul bahçesinde ikna etmeyi başararak yeniden sınıf ortamına katılmasını sağladı.

ANNELERİN DEMİR PARMAKLILAR ARDIRDAN ÇOCUKLARINA SESLENİŞİ FLİM VE DİZİ SETLERİNİ ARATMADI

 Manisa il genelinde 250 bin öğrenci, 20 bin öğretmen ve 1146 okulla yeni eğitim öğretim dönemine merhaba denildiği süreçte minik öğrenciler sınıflara girmesinin ardından anneleri nöbeti okul dışında sürdü.

Okulu demir parmaklılara adeta kaynak gibi yapışan anneler, Yeni eğitim müfredatı gereği ilk uzun teneffüste çocukların okul bahçesine çıkmasıyla birlikte anneler çocuklarına el sallayıp “Buradayım annem hiç korkma arkadaşından ayrılma. Gel yakan bozulmuş üzerine toparlayayım” diye seslenerek çocuklarıyla demir parmaklıkların ardından hasret giderdiler. Bazı anneler ise yine demir parmaklılar ardından cep telefonları ile okul hatırası çekmeyi ihmal etmedi.

Bir anne vardı ki oda minik oğluna “Gel oğlum susamışsındır. Al şu suyunu iç içim rahat etmedi” sözlerinin ardından oğlunun yanağından ve kuş öpücüğü ile yeniden sınıfına yolcu etti.

Yaşanan tüm bu renkli görüntüler film ve dizi setlerini geride bıraktı. Tüm bu sahnelerin yaşandığı Suphi Egemen İlköğretim okulu müdüresi Evra Sevde Kerey ise yeni öğretim okula başlayan 5 sınıftan oluşan 170 öğrenci ile eğitim öğretime başlayan tüm öğrenci ve velilere seslenerek;

  “Sizler için okulumuzu sil baştan yeniledik. Okul bahçesine yeni sosyal içerikli bölümler ekledik. Her şeyden öncesi okul-öğrenci ve veli işbirliğini ön planda tutarak hedefleri olan bir aile olmak için ne yapılması gereği varsa onu birlikte yapacağız “ dedi.

İLK DERS VALİ AMCALARINDAN

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şehzadeler ilçesinde bulanan Gazi İlkokulu’nda İlköğretim Haftası İl Kutlama Programına Manisa Valisi Ahmet Deniz, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, Manisa 1’inci Komando Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Vali Yardımcısı Abdullah Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü İzleme, Denetim ve Hukuk İşleri Daire Başkanı Ersoy Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş katıldı.

 Gazi İlkokulu Müdürü Nabi Avcı, öğrencilerle yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Manisa’da 250 bin öğrenci, 20 bin öğretmen ve 1146 okulla yeni sezona merhaba dediğini açıkladı.  Manisa Valisi Ahmet Deniz, yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı olmasın diledi. Vali Deniz, 2023, 2053, 2071 hedefini tutturmak için eğitime önem verilmesi gerektiğini kaydetti. Vali Deniz, ülkemizde 20 milyondan fazla öğrencinin bulunduğunu bu durumun birçok ülkenin nüfusundan fazla olduğunu vurgulayarak bu konuda eğitim camiasına büyük görevler düştüğünü söyledi.  Vali Deniz, kütüphanemiz okul kalmaması için çalıştıklarını belirtti.

Öğrenciler okulların açılmasıyla ilgili şiirler okudu. Ana sınıfı öğrencileri ront gösterisi gerçekleştirdi. Kafkas Halk Oyunu ve Manisa Yöresi Zeybek Oyunu oynadılar.  Vali Deniz, 3/b öğrencisi Seray Serbes ile birlikte ilk ders zilini çaldı. Vali Deniz ve protokol üyeleri, bir sınıfa giderek öğrencilerle buluştu, öğrencilere ve öğretmenlere yeni sezonda başarılar diledi.

Ahmet ÜNSAL

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Ahmet ÜNSAL
Bu haber 3077 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beyin ölümü gerçekleşen ödüllü gazetecinin organları bağışlandı
Beyin ölümü gerçekleşen ödüllü gazetecinin organları...
Turdak'la Buca, Gökdere Kanyonunda
Turdak'la Buca, Gökdere Kanyonunda