Reklam
Reklam

Ege Üniversitesi'nde ameliyatlara kovid-19 engeli

HASTANE BAŞHEKİMLİĞİ ‘ÇOK İVEDİ’ YAZISIYLA TÜM BİRİMLERE YOLLADIĞI YAZIYLA HASTANEDE TÜM AMELİYATLARIN DURDURULDUĞU DUYURDU

Reklam
Ege Üniversitesi'nde ameliyatlara kovid-19 engeli
13 Eylül 2020 - 14:33 - Güncelleme: 14 Eylül 2020 - 14:54

EGE ÜNİVERSİTESİ’NDE AMELİYATLARA KOVİD-19 ENGELLİ

HASTANE BAŞHEKİMLİĞİ ‘ÇOK İVEDİ’ YAZISIYLA TÜM BİRİMLERE YOLLADIĞI YAZIYLA HASTANEDE TÜM AMELİYATLARIN DURDURULDUĞU DUYURDU

Ege Bölgesi’nin en köklü hastanesi İzmir Bornova’da kurulu milyonlarca hastaya şifa dağıtan Ege Üniversitesi Hastane Başhekimliği Kovid-19’a yakalanan ameliyat ekibi dolayısıyla hastanedeki tüm ameliyatların durdurulduğunu duyurdu.
    Ameliyatların durdurulmasının gerekçesinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anastezi servisinde bir hastada Kovid-19 tespit edilmesi üzerine 14 Asistan ve 1 uzman hekimin karantinaya alınması gösterildi.
  Hastane başhekimi Prof.Dr.Tuncay Göksel imzalı yazıda  ‘Çok İvedi’ koduyla çok çok acil olmayan ameliyatların dışında tüm ameliyatların ikinci bir duyuruya kadar yapılmayacağını bildirdi.
    Bu arada ameliyat için hastane ortamına yatan tüm hastalar doktorların bilgilendirmesiyle evlerine yollandı. Ameliyatları gerçekleştirilen hastalar ise Kovid-19 tedbirleri alınarak tedavileri yoğun bakımlarda ve servislerinde sürdürüleceği de belirtildi.


Ahmet Ünsal


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 8869 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum