Reklam
Reklam

Diyetisyen Deniz Zünbülcan'dan kronik rahatsızlığı olanlara uyarı

Turgutlulu Diyetisyen Deniz Zünbülcan, kronik rahatsızlığı olan vatandaşların tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs gibi tehdit durumlarında biraz daha dikkat etmesi gerektiği uyarısında bulundu.

Reklam
Reklam
24 Mart 2020 - 14:18

Diyetisyen Deniz Zünbülcan'dan kronik rahatsızlığı olanlara uyarı

'Kronik rahatsızlığı olan kişiler bir tık daha fazla dikkat etmeli'

TURGUTLULU Diyetisyen Deniz Zünbülcan, kronik rahatsızlığı olan vatandaşların tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs gibi tehdit durumlarında biraz daha dikkat etmesi gerektiği uyarısında bulundu.

Diyetisyen Deniz Zünbülcan yaptığı açıklamada: "Bağışıklık sistemi, mikroplarla savaşabilmemiz için gerekli olan bir sistemdir. Bu sistem vücuda mikrop girmesini önler veya vücuda giren mikrobun yayılmasını engeller. Kronik hastalıkların gelişmesi durumunda ise bağışıklık sistemi olumsuz yönde etkilenebilir ve kendini yeteri kadar savunamaz hale gelebilir. Bu hastalığı olan kişiler koronavirüs gibi tehdit durumlarında biraz daha dikkat etmelidirler. Özellikle bugünlerde şeker hastaları, astım hastaları, solunum güçlüğü çeken kişiler ve kalp hastalıklarının bu nedenlerden dolayı çok daha fazla dikkat etmeleri ve evde kal çağrılarına uyması gerekiyor. Bu kronik rahatsızlıkların temeline bakacak olursak çevresel ve genetik faktörlerin etkili olduğunu görüyoruz. Ancak en büyük ortak özellikleri kişilerde fazla kilo sorunu ile baş gösteren hastalıklar olması. Bu süreç bize fazla kilonun sadece estetik bir kaygı olmaması gerektiğini sağlık sorunu olduğunu hatırlatmış ve kanıtlamış oldu." dedi.

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum