Reklam

Dev yayın balığı görenleri hayrete düştürdü

Sınırları Manisa'nın Salihli ve Köprübaşı ilçelerine kadar uzanan Demirköprü Barajı'nda bir amatör balıkçı tarafından dev yayın balığı yakalandı.

Reklam
Dev yayın balığı görenleri hayrete düştürdü
04 Aralık 2016 - 14:11

Dev yayın balığı görenleri şaşırttı

MANİSA'da Gediz Nehri üzerindeki Demirköprü Barajı'nda bir amatör balıkçı tarafından yakalanan, 110 kilogram ve 2.5 metre uzunluğundaki dev yayın balığı görenleri hayrete düştürdü.

Sınırları Manisa'nın Salihli ve Köprübaşı ilçelerine kadar uzanan Demirköprü Barajı'nda bir amatör balıkçı tarafından dev yayın balığı yakalandı. Yaklaşık 110 kilogram ve 2.5 metre uzunluğunda olan yayın balığını görenler hatıra fotoğrafı çekildi. Demirköprü Barajı gölünde amatör balıkçı Hüseyin Uslu tarafından yakalanan dev yayın balığı ilçede bir balıkçı dükkanında satışa sunuldu. İşyerinin önünden geçerken balığı görenler fotoğraf çekilirken, bu büyüklükte ilk kez balık görenler şaşkınlığını gizleyemedi. Balığı yakalayan Hüseyin Uslu, balığı ağ atarak yakaladığını ve tekneye uzun uğraşlar sonucunda çıkarttığını söyledi. Uslu, baraj gölünde 250 kilogram ağırlığında yayın balıkları bulunduğunu söyledi. Balığın kilosunu 20 liradan satışa sunan balıkçı İbrahim Hemitli, balıkçılar tarafından kendisine zaman zaman 50-60 kilogram aralığında balıklar getirildiğini ancak bu büyüklükteki bir balıkla ilk kez karşılaştığını söyledi. dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 10910 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum