• Reklam
Cumhuriyetimizin 89.Yılı Kutlu Olsun.
Reklam
Reklam

Cumhuriyetimizin 89.Yılı Kutlu Olsun.

M.Kemal Çamlı'nın yazısı

Reklam
Reklam
28 Ekim 2012 - 12:21

 

Cumhuriyetimizin 89.Yılı Kutlu Olsun.

Atatürk ve arkadaşları bundan 89 yıl önce,bugün Orta dogu ve Kuzey Afrika Arap Müslüman  ülke insanlarının verdigi çagdaş,demokrat,laik ve insan haklarına dayalı Cumhuriyet mücadelesini karşı grup ve görüşlere ragmen vererek,cumhuriyetimizi kurmuş ve koruma,kollama görevini,siz gençlere emanet etmiştir.Sizlere düşen görev de bu kutsal emaneti sonsuza kadar korumak ve kollamak olmalıdır.

Ancak bugün gelinen noktaya baktıgımızda Cumhuriyetimizin kuruldugu dönemdeki ülkemizin içinde bulundugu kültürel,ekonomik,sosyal ve psikolojik koşullar dikkate alınmadan Cumhuriyetimiz’in kazanımları ve onu ilan eden kadroları acımasız biçimde ve maksatlı olarak eleştirilmekte,bu kazanımlar gözden düşürülmeye çalışılmaktadır.Cumhuriyetimizi kuran kadroları ve kazanımlarını savunanlar da adeta bölücü,vatan haini ve terörist ilan edilmektedir.Hatta bazı kazanımlar maksatlı olarak çıkarılan yasa ve yönetmenliklerle iptal edilmektedir.

Her gelen siyasi yönetimin kurdugu adalet sistemi  ve kadrolarınca hukuki ve adil yargılama yapılmadıgı için verilen kararlar adil olmamakta,bu da yeni mazlumlar yaratarak,kamplaşma ve bölünmeleri daha belirgin ve tehlikeli hale getirmektedir.

Ülkemiz insanları yıllarca gelişen olaylara karşı kısır döngüyü aşamadı,siyah dedik beyaz dedik ve karşılıklı tartışarak , vurup kırarak güç ve zaman kaybettik.

İmrenerek ve özenerek baktıgımız gelişmiş batı toplumu insanlarının yıllar önce yaptıgı gibi karşılıklı hoşgörü , esneklik ve iyi niyet göstererek asgari müşterekte buluşup,birleşip gri rengin de oldugunu görüp kabul edemedik,dolayısı ile yıllarca barış ve huzur içinde yaşamayı başaramadık.

Bu sorunumuzu bir an önce aşmak için Akil adamlarımıza, Devlet adamlarımıza, yazılı ve görsel basına görev düşüyor,söylem ve davranışları ile bu uzlaşı kültürünü ülkemiz insanlarına kazandırmak zorundayız.

Yoksa daha çok zaman kaybeder,bedel öder ve gözyaşı dökmek zorunda kalırız.Cumhuriyetimizin degerlerini koruyarak ve kollayarak nice gri günlerde kutlamak niyetiyle.

                                                                                                                             M.Kemal ÇAMLI

                                                                                                                           Emekli Ögretmen                                              

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3724 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'TRT'nin kayıp silahları kime verildi?'
'TRT'nin kayıp silahları kime verildi?'
Avrupalı misafirler Turgutlu’da ‘Deneyap Atölyesi’ne hayran kaldı
Avrupalı misafirler Turgutlu’da ‘Deneyap Atölyesi’ne hayran...