Reklam
Reklam
Reklam

Çoban köpekleri yarıştı

Hayvanseverler tarafından ilk kez 'Çoban Köpekleri Irk Güzellik Yarışması' düzenlendi.

Reklam
Çoban köpekleri yarıştı
27 Temmuz 2015 - 08:31

 Sarıgöl'de çoban köpekleri yarıştı

MANİSA'nın Sarıgöl ilçesinde hayvanseverler tarafından ilk kez 'Çoban Köpekleri Irk Güzellik Yarışması' düzenlendi.

Sarıgöl Tırazlar Mahallesi Düğün Salonu Behçesi'ndeki yarışmaya 21 ilden 200'ün üzerinde çoban köpeği katıldı. 3-9, 9-16, 16-24, 24-36 ve 36 ay üzeri yaşlarda olan çoban köpekleri, ırk kategorilerine göre yarıştı. Sarıgöl'de ilk kez Çoban Köpekleri Irk Güzellik Yarışması düzenlenmesi nedeniyle ilgi büyük oldu. Yarışmayı, MHP'li Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, SS.Sarıgöl Merkez ve Mahalleleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Yusuf Tüfekçi, Sarıgöl Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emrah Eroğlu ,Sarıgöl Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Aktaş ve çok sayıda davetli ve vatandaşlar izledi. 

Podyuma çıkma sırası bekleyen çoban köpekler, aşırı sıcak hava nedeniyle sahipleri tarafından hortumla yıkanarak serinletilmeye çalışıldı. Bazı kangal cinsi çoban köpekleri ve yavrularının da sıcak nedeniyle uyuması dikkati çekti. Podyuma çıkarılan çoban köpekleri jüri tarafından ırk ve yaşlarına göre değerlendirildi. Dereceye girenlere madalya ve köpek maması verildi. İzleyenlerden en büyük alkışı Sivas kangal, Aksaray malaklı ve Kafkas çoban köpek ırkları aldı. 

Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, "İlçemizde böyle bir etkinlik ilk kez düzenlendi. Vatandaşlarda ilgi gösterdi. Bu yıl tecrübe kazandık. Gelecek yıllarda etkinliğin daha güzel olması için gayret gösterilecek" dedi. dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3170 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum