Reklam

Çin'den geldi, meyve verdi

Reklam
Çin'den geldi, meyve verdi
30 Nisan 2016 - 18:57

Çin'den geldi, Sarıgöl'de meyve verdi

 MANİSA'nın Sarıgöl İlçesi'ndeki üretici Davut Urgancı, iki yıl önce Çin'den getirdiği Goji Berry isimli 'Kurt Üzümü' ya da Asya Kıtası'nda bilinen adı ile 'Mutluluk Meyvesi' fidesini evinin bahçesinde yetiştirmeyi başardı.

TARİŞ Üzüm Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Davut Urgancı, iki yıl önce TARİŞ ekibi ile iş bağlantısı için gittiği Çin'den aldığı iki adet Goji Berry fidesini Sarıgöl'de yetiştirdi. Çin'de oldukça yararlı bir meyve olarak bilinen türün çok talep gördüğünü söyleyen Urgancı, "Ahmetağa Mahallesi'ndeki evimin bahçesine diktim. İki yılda fidanlarımdan biri kurudu. Diğeri ise iki metreye yaklaştı. Haftada bir kez bol miktarda turuncu renkli üzüm veriyor. Dallarından daldırma yaparak çoğaltmaya çalışacağım. Mahallemde görenler merakla bakmaya geliyorlar. Komşularıma da azar azar Goji Berry üzümünden tadımlık veriyorum" dedi.

Tadının ekşimsi olduğunu belirten Davut Urgancı, meyvenin 33 çeşit hastalığa iyi geldiğini iddia etti. dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4604 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum