Reklam
Reklam

Çıkrıkçılı öğrencilerden doğa yürüyüşü ve çevre temizliği

Turgutlu İlçesinin kırsal Çıkrıkçı Mahallesinde bulunan Yaşar Kazimet Aybars Ortaokulu öğrencileri örnek bir çalışma gerçekleştirdi

Reklam
Reklam
Çıkrıkçılı öğrencilerden doğa yürüyüşü ve çevre temizliği
27 Şubat 2020 - 11:56 - Güncelleme: 01 Mart 2020 - 00:26

Çıkrıkçılı öğrencilerden doğa yürüyüşü ve çevre temizliği

TURGUTLU İlçesinin kırsal Çıkrıkçı Mahallesinde bulunan Yaşar Kazimet Aybars Ortaokulu öğrencileri örnek bir çalışma gerçekleştirdi. Çıkrıkçı'nın dağlık alanına gerçekleştirilen doğa yürüyüşünde öğrenciler çevre temizliği yaptı. 
    Çıkrıkçı Yaşar Kazimet Aybars Ortaokulu, MANEP 2023 "spor sevgisi okulda başlar" projesi kapsamında tüm öğrencilerin ve öğretmenlerin katılımıyla doğayla iç içe doğa yürüyüşü etkinliği düzenledi. Doğa yürüyüşüyle doğanın keyfini doyasıya çıkaran öğrenciler, 'temiz çevre temiz gelecek' diyerek çevreye bilinçsizce atılmış çöpleri temizleyerek örnek bir davranış gerçekleştirdi.
    Çıkrıkçı Yaşar Kazimet Aybars Ortaokulu idaresi, çevre kirliliği sorununa dikkat çekip farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini dile getirdi. Etkinlikte öğrencilere, doğa yürüyüşünü öğretmek, doğa sevgisini aşılamak, çevre temizliği öğretmek, hareketli yaşamı öğretmek ve bitkileri sevmelerini sağlamak amaçlandı.

Nurullah ÇANKAYA


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 769 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum