Reklam

CHP ve Turgutlu Belediyesinden gazetelerimize ambargo

Yankı Gazetesi ile şirket bünyesinde yayınlanan Turgutlu Postası Gazetesine, Cumhuriyet Halk Partisi Turgutlu İlçe Başkanlığı ve CHP'li Turgutlu Belediyesi ambargo koyarak tüm aboneliklerini iptal etti.

Reklam
CHP ve Turgutlu Belediyesinden gazetelerimize ambargo
18 Ekim 2019 - 12:53 - Güncelleme: 23 Ekim 2019 - 16:22

CHP ve Turgutlu Belediyesinden Yankı ve Turgutlu Postası gazetelerine ambargo

TURGUTLU İlçesinde 1961 yılından bu yana yayınlanan ve Manisa’nın yankılanan gür sesi olan Yankı Gazetesi ile şirket bünyesinde yayınlanan Turgutlu Postası Gazetesine, Cumhuriyet Halk Partisi Turgutlu İlçe Başkanlığı ve CHP'li Turgutlu Belediyesi ambargo koyarak tüm aboneliklerini iptal etti. Bu durum sosyal medyada büyük tepki uyandırırken, üzüldüğünü belirten şirket sahibi Doğan Çizmeci, "Basın hürdür, hür olmaya devam edecektir ve hiçbir zaman susturulamayacaktır. Ben askeri rejim öncesi ve sonrasında kaç belediye başkanıyla çalıştım. Bunlar gibi demokrasiye inandığını söyleyenleri görmedim. Demek ki demokrasi anlayışları buymuş." dedi.

Turgutlu’da yayın hayatına devam eden en eski gazetelerden biri olan Yankı Gazetesi ile Turgutlu Postası gazetesine Cumhuriyet Halk Partisi Turgutlu İlçe Başkanlığı ve Turgutlu Belediye Başkanlığı tarafından ambargo uygulandı. Gazetelerde yayınlanan ‘Başkan Akın’dan Tepki Çeken Atama’ haberi nedeniyle gazetelerine böyle bir ambargo uygulandığını dile getiren şirket sahibi ve imtiyaz sahibi Doğan Çizmeci: "1975 yılından bu yana gazetecilik yapıyorum. Yankı Gazetesi 1961 ve Turgutlu Postası Gazetesi 1951 yılından bu yana yayın hayatını sürdürüyor. Yayınladığımız ‘Başkan Akın’dan Tepki Çeken Atama’ haberinin ardından CHP Turgutlu İlçe Başkanlığı ve Turgutlu Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından aranarak gazetelerimizin aboneliklerini sonlandırdıklarını bildirdiler. Ben darbe yıllarından gazetecilik mesleğimi onurumla, gururumla icra ettim. Bir çok belediye başkanı ile çalıştım. Bu zamana kadarda hiçbir yaptırım ve psikolojik baskı gazeteme uygulanmadı. Maddi çıkarı hiçbir zaman önemsemedim, çizmeler giyip zor şartlar altında haber yaptım, sabahlara kadar kaza, cinayet haberi peşinde koştum. Yaptığımız haber birilerine dokunmuş olacak ki gazetelerimizin aboneliğini iptal ettirdiler. Turgutlu Belediyesi’ne bu zamana kadar abonelik dışında hiçbir faturam olmadı. Sosyal medyadan ve çevremden bana ve gazetelerime destek verenler oldu. Ustalarımdan ve Üniversite hocalarımdan bana kalan miras; basının görevi toplumu ilgilendiren tüm olaylar hakkında, halkı objektif ve gerçekleri yansıtacak biçimde aydınlatmak, düşünmeye çağıracak yolda tartışmalar açmak, yöneticileri eleştirmek ve uyarmak bireyleri içinde yaşadığı toplumun ve yaşadığı ülke sorunları yönünden bilinçlendirmektir. Ben bu doğrultuda çizgimi bozmadan ömrümün yettiği sürece görevimi yapmaya ve gazetelerimi yayınlamaya devam edeceğim. Şu ana kadar yaşamın boyunca da tekzip yemedim. Basın hürdür, hür olmaya devam edecektir ve hiçbir zaman susturulamayacaktır." dedi.

Erkan Şimşek - Nurullah Çankaya - Ayşe Kalay

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 6034 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Hakan
  7 ay önce
  Başkan İşini bilir. Herşeyi düşünmüştür geleceğin MİLLETVEKİLİ
 • Mehmet Demirlek
  7 ay önce
  Doğan Çizmeci gazetecidir, tetikçi değil.Tetikçi arayanların ambargosu Doğan Çizmeci’ye vız gelir tırıs gider.
 • Şadırvan Meydanı
  7 ay önce
  Doğan yanındayız. 2 tane bırak bundan sonra
 • M.ERGUN ERGİNER
  7 ay önce
  SEÇİMLER SIRASINDA SEVGİ PITIRCIĞI OLAN BAŞKAN GERÇEK YÜZÜNÜ ORTAYA ÇIKARMIŞ....ŞAŞIRDIK MI ...HAYIR...HERKES KALİTESİNİ ORTAYA KOYMUŞ...ONLAR ABONELİĞİNİ İPTAL ETTİRDİYSE BEN ABONE OLMAK İSTİYORUM.....HERKESİ ABONE OLMAYA DAVET EDİYORUM...
 • MERVE MERT
  7 ay önce
  SİZ DOĞRU OLANI YAPIP BİZLERİ BİLGİLENDİRDİNİZ DOĞAN BEY SİZ BELEDİYE ABONELİKLERİNLE BURALARA KADAR GELMEDİNİZ DOĞRU BASIN YAYIN ÖZGÜRLÜĞÜ İLE GELDİNİZ. ESKİDEN BELEDİYEMİZDE HER AY BÜLTENLER YAYINLANIRDI İYİDE OLSA KÖTÜDE OLSA NE OLUYOR NE BİTİYOR ÖĞRENİYORDUK AMA SAOLSUN CHP BELEDİYESİ KALDIRDI.