Reklam

CHP'li Meclis Üyesi Irk: "Savaşlar son bulsun"

İzmir’in Çeşme ilçesinde meydana gelen tekne faciasında hayatını kaybedenlerin Turgutlu’da kılınan cenaze namazına katılan CHP Turgutlu Belediye Meclisi Üyesi Burhan Irk konuyla ilgili açıklama yaptı

Reklam
CHP'li Meclis Üyesi Irk: "Savaşlar son bulsun"
14 Ocak 2020 - 19:08

CHP’li Meclis Üyesi Irk: “Savaşlar son bulsun”

İzmir’in Çeşme ilçesinde meydana gelen tekne faciasında hayatını kaybedenlerin Turgutlu’da kılınan cenaze namazına katılan CHP Turgutlu Belediye Meclisi Üyesi Burhan Irk konuyla ilgili açıklama yaptı. 6’sı çocuk 8 kişinin cenazelerinin toprağa verilmesinin ardından konuşan Irk: “Maalesef Türkiye her güne buna benzer manzaralarla  göçmen kardeşlerimiz yüzü yüze geliyor. Artık bu ölümler bitsin trajediler bitsin. Savaş bitsin bu kadar ölüm bu kadar gözyaşı, artık son bulsun. Bu insanlar bu yaşamı, bu ölümleri hak etmiyor. Ölenlerin çoğu çocuk. Hepimizin çocukları var. Savaşların, çatışmaların cezasını bu insanların çekmemesi gerekiyor. Ülkemizin ve dünyamızın ne kadar savaşsız bir dünyaya ihtiyacı olduğu burada bir kez daha görüyoruz. Söylenecek çok şey yok. Her şey ortada” dedi.

Doğan Çizmeci

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1397 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum