Reklam
Reklam
Reklam

CHP'li Başevirgen: 'Turgutlu'da araç muayene istasyonu kurulması zorunlu oldu'

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, 1 Ekim 2019 tarihi itibariyle 64 bin motorlu taşıt bulunduğu tespit edilen Manisa’nın Turgutlu İlçesinde TÜVTÜRK araç muayane istasyonu kurulmasının zorunlu hale geldiği hususunu TBMM’ye taşıdı.

Reklam
07 Kasım 2019 - 17:08 - Güncelleme: 07 Kasım 2019 - 17:19

CHP’li Başevirgen: ‘Turgutlu’da araç muayene istasyonu kurulması zorunlu oldu’

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, 1 Ekim 2019 tarihi itibariyle 64 bin motorlu taşıt bulunduğu tespit edilen Manisa’nın Turgutlu İlçesinde TÜVTÜRK araç muayane istasyonu kurulmasının zorunlu hale geldiği hususunu TBMM’ye taşıdı.

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, araç sayısının çok fazla olduğu Turgutlu’da araç muayene istasyonu eksikliğini meclise taşıdı. Başevirgen, Turgutlu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ve Turgutlu halkı olarak Ulaştırma Bakanlığının bir an önce bu konuyla ilgili olarak harekete geçmesini talep etti.

Başevirgen, mecliste yaptığı açıklamada: “Turgutlu Trafik Şube Müdürlüğü verilerine göre 1 Ekim 2019 tarihî itibarıyla ilçemizde 64 bin motorlu taşıt bulunduğu tespit edilmiştir. Turgutlu'da TÜVTÜRK araç muayene istasyonu bulunmadığından vatandaşlarımız araç muayeneleri için Manisa merkez ve Salihli ilçelerimize gitmek zorunda kalmaktadır. Bu durum hem vatandaşımızın zaman kaybetmesine hem gidilen şubelerde yoğunluk olmasına hem de verilen hizmet kalitesinden azalma yaşanmasına neden olmaktadır. İlçemizde ticari ya da hususi maksatla taşımacılık yapan otomobil, kamyon, otobüs gibi araçların akaryakıta gelen yüksek zamlardan sonra neredeyse bütün günlerini çevre istasyonlara giderek harcamaları, yüksek oranda maddi kayıp ve zaman kaybı yaşatmaktadır. 190 bin nüfusla Türkiye'nin 6'nci büyük ilçesi olan Turgutlu'da bir TÜVTÜRK araç muayene istasyonu kurulması zorunlu hâle gelmiştir. Turgutlu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odamız ve Turgutlu halkı olarak Ulaştırma Bakanlığının bir an önce bu konuyla ilgili olarak harekete geçmesini talep ediyoruz.” dedi. Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2538 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kerim Tosun
    8 ay önce
    Araç muayene istasyonundan daha önemlisi. Köylerin çöplerini düzenli toplyın yeter. Büyükşehir olunca hizmet artacak mahalle olacak dediler ne hizmeti! Dahada kötü oldu muhtarlık zamanında muhtar daha iyi hizmet veriyordu. Sözde mahalle olduk çok komik. Ergenekon Mahallesi günde 4 veya 5 kere çöpü toplanırken çıkrıkçıya gelen giden yok sokakları bok götürüyor affedersiniz