CHP’li Başevirgen’den Tarım Bakanına tek soruluk önerge

CHP'li Başevirgen'den Tarım Bakanına tek soruluk önerge

CHP Manisa Milletvekili ve Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu üyesi Bekir Başevirgen, Tarım Bakanlığınca hâlâ yapılmayan personel atamalarını tek soruluk bir önerge ile meclis gündemine yeniden taşıdı.  

Reklam
22 Ocak 2019 - 08:15

CHP'li Başevirgen'den Tarım Bakanına tek soruluk önerge

CHP Manisa Milletvekili ve Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu üyesi Bekir Başevirgen, Tarım Bakanlığınca hâlâ yapılmayan personel atamalarını tek soruluk bir önerge ile meclis gündemine yeniden taşıdı.
 
“Söz Verdiğiniz Personel Alımını Ne Zaman Yapacaksınız?”
 
CHP Manisa Milletvekili ve Tarım Orman Ve Köyişleri Komisyonu üyesi Bekir Başevirgen, Tarım Bakanlığınca hala yapılmayan personel atamalarını tek soruluk bir önerge ile meclis gündemine yeniden taşıdı.
Daha önce bir çok kez, soru önergeleri ile Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye bu soruyu soran, Plan Bütçe Komisyonu görüşmelerinde bizzat Bakana bu soruyu sözlü olarak da yönelten, Tarım Bakanlığı Bütçesinin görüşüldüğü Genel Kurul aşamasında da bu konuyu dile getiren Bekir Başevirgen, hiçbir şekilde bu sorusunun yanıtlanmaması üzerine bir önerge daha verdi.
 
“Bakan Yanıtlamadıkça Ben Sormaya Devam Edeceğim!”
 
Önergesini meclis başkanlığına vermesinin ardından bir açıklama yapan Bekir Başevirgen ” Bu konu, hassasiyetle takip ettiğim bir mesele. Yaşanan mağduriyetlerin hangi boyutlara ulaştığını hepimiz görüyoruz, bir tek sayın bakan buna vakıf değil anlaşılan. Eşref Fakıbaba döneminde verilmiş olan 10551 atama sözü hala yerine getirilmiyor.  150 bin kişiyi etkileyen bir mağduriyetten söz ediyoruz. Ziraat mühendisleri, gıda mühendisleri, veteriner hekimler, su ürünleri mühendisleri, orman mühendisleri ve tüm bu branşlarda teknisyen ve tekniker olarak çalışan binlerce kişi yirmi aydır ümitle bekliyor. Plan bütçe görüşmelerimiz sırasında sayın bakana bu soruyu yönelttiğimde, herhangi bir tarih vermeden yuvarlak cevaplarla geçiştirdi. Sayın Bakan yanıtlamaktan kaçındığı sürece ben sormaya devam edeceğim “ dedi.
 
“Tasarruf Onları Mı Buldu?”
 
Kamuya önümüzdeki günlerde 20 bin öğretmen, 3 bin polis, 25 bin sağlık görevlisi, 9500 imam alınacağını hatırlatan Başevirgen, “Tarım ve hayvancılık yerlerde sürünürken bu  “kamuda tasarruf” söylemi yetişmiş, işinin ehli, modern tarımcılık konusunda eğitim almış kişileri mi buldu?” diyerek Bakan Pakdemirli’ye yüklenen CHP’li vekil, “Baştan sona yanlış, aksak ve ithalat yanlısı bir tarım politikası izleniyor. Bir bakanın görev süresince ortaya koyduğu projeler daha hayata geçirilemeden, yerine bir başka bakanın gelmesi ile birlikte hepsi çöpe atılıyor. İşi artık ehillerine bırakmanın zamanı gelmiştir. Verimli tarımsal üretim, sağlıklı ve verimli hayvancılık, sağlıklı gıda ve sağlıklı ürün denetimi için lütfen artık bu atamaları yapın, yaşanan mağduriyetleri giderin! dedi.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: HABER MERKEZİ
Bu haber 999 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tugutlulu iş insanı Acar, Hacı Şerif'i Manisalılarla buluşturdu
Tugutlulu iş insanı Acar, Hacı Şerif'i Manisalılarla buluşturdu
‘Tutuşun geleceğe’ ekibi çocukları sevindirdi
‘Tutuşun geleceğe’ ekibi çocukları sevindirdi