Reklam
Reklam

CHP 'işgaliyeyi' mahkemeye taşıdı

Ergenekon Mahallesinde bulunan özel bir okulun kamu kurumlarına ait otoparkın okul bahçesi olarak kullanmasının yasal olmadığını belirten Turgutlu CHP ilçe Teşkilatı konuyu yargıya taşıdı.

Reklam
CHP 'işgaliyeyi' mahkemeye taşıdı
06 Kasım 2018 - 10:15

CHP ‘işgaliyeyi’ mahkemeye taşıdı

Avukat Mehmet Demirlek: “İlgili arazi Manisa Büyükşehir Belediyesine ait olmasına rağmen bu belediye yetkililerince olaya göz yumulmaktadır, kamu görevinin gereklerine aykırı davranılmaktadır. İlgili bölümün yasadışı olarak okul yönetimince çitlerle çevrilmesi, imar kirliliğine neden olma suçu işlenmiştir.”

MANİSA’nın Turgutlu İlçesinde Ergenekon Mahallesinde bulunan özel bir okulun kamu kurumlarına ait otoparkın okul bahçesi olarak kullanmasının yasal olmadığını belirten Turgutlu CHP ilçe Teşkilatı konuyu yargıya taşıdı.

Daha önce,  CHP Turgutlu İlçe Teşkilatı Başkanı Yakup Çilel, CHP Turgutlu Belediye Başkan aday adayı Dr. Hüseyin Tekin ve partililer, eğitim kurumunun önüne giderek bir basın açıklaması yapmıştı.

CHP İlçe Başkanı Yakup Çilel yaptığı açıklamada: “Özel M. Eğitim Kurumlarının ilçemiz Ergenekon Mahallesi’nde bulunan Pekdemir Alışveriş Merkezi’ne okul açtığı bilinmektedir. Bu eğitim kurumu okul sınırlarının dışında kalan ve kamu kullanımına ait Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası’nın yanında ve arkasında bulunan otopark hiçbir hukuksal yol izlenmeden keyfi bir şekilde okul sınırları içine dahil edilmiştir. Turgutlu 2781 ada 1 parselde bulunan bu işletmenin suç niteliğindeki bu keyfi davranışını kamu kurumlarının gerekli hukuksal adımları atmaları ve halkımızı bilgilendirmek amacıyla toplanmış bulunmaktayız. Ayrıca ilgili kamu kurumlarının harekete geçmesi, bu hâksiz hukuksuz işgal seklindeki eylemi karşısında sessiz kalmamaları ve gerekeni yapmaları için gerekli hukuksal adımları atacağımızın bilinmesini istiyoruz. Yediden yetmişe tüyü bitmemiş yetimlerimizin de hakkı bulunan kamu alanlarının fütursuzca işgal edilmesine karşı büyük bir duyarlılıkla mücadele  edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Hak hukuk gözetilmeden etik değerlerimiz yok sayılarak ‘Ben yaptım oldu’ biçimindeki bu keyfi uygulamalara dün olduğu gibi bugün de karşıyız, karşı olacağız, Hak hukuk adalet için mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir.” demişti.

"Okul yönetimince çitlerle çevrilmesi, imar kirliliğine neden olma suçu işlenmiştir."

CHP’li Avukat Mehmet Demirlek, takip ettiği adli süreç için yaptığı açıklamada; “Müvekkilim CHP Turgutlu İlçe Başkanıdır. Ergenekon Mahallesinde bulunan Pekdemir AVM ‘de faaliyet gösteren özel bir eğitim kurumunun yönetimi tarafından AVM’nin arka tarafında bulunan ve daha önce halk tarafından otopark kullanılan kamusal arazi, okul tarafından etrafı çevrilerek halkın kullanımına kapatılmış, malik gibi davranılmıştır. İlgili arazi Manisa Büyükşehir Belediyesine ait olmasına rağmen bu belediye yetkililerince olaya göz yumulmaktadır, kamu görevinin gereklerine aykırı davranılmaktadır. İlgili bölümün yasadışı olarak okul yönetimince çitlerle çevrilmesi, imar kirliliğine neden olma suçu işlenmiştir.

Müvekkilim, bir kısım vatandaşla birlikte olay yerine giderek basın açıklaması yapmış, tecavüzün giderilerek ilgili arazinin halkın yararlanmasına açılmasını istemiş olmasına rağmen okul yönetimince hiçbir işlem yapılmadığı gibi, Manisa Büyükşehir Belediyesi yetkilerince de gerekli önlemler alınmamıştır” dedi.

Av. Demirlek; “Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığına başvurumuzu yaparak, Arz ve izah edilen ve resen gözetilecek sair gerekçelerle suç faili gerçek kişilerin tespitiyle haklarında şikayetçi olduğumuzu, bilvekale beyanla gereğini arz ve talep ediyoruz” dedi. NURULLAH ÇANKAYA 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2594 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • döndü yalçınkaya
    1 yıl önce
    biz kaldırıma iki çuval kum koyarız sıva yapılacak diye hemen zabıta gelir kaldırın ceza yazarız denir.