Reklam
Reklam
Reklam

CHP'den İsmail Saymaz eşliğinde Cumhuriyet paneli

Gazetecilik mesleğine Radikal’den sonra Hürriyet’te devam eden; insan hakları ihlalleri ve düşünce özgürlüğü alanında yaptığı haberlerle adından söz ettiren gazeteci İsmail Saymaz,  gündeme dair ait elde ettiği bilgileri ve haberleri dinleyicilere aktardı.

Reklam
CHP'den İsmail Saymaz eşliğinde Cumhuriyet paneli
29 Ekim 2016 - 19:29

CHP’den İsmail Saymaz eşliğinde Cumhuriyet paneli

Gazetecilik mesleğine Radikal’den sonra Hürriyet’te devam eden; insan hakları ihlalleri ve düşünce özgürlüğü alanında yaptığı haberlerle adından söz ettiren gazeteci İsmail Saymaz,  gündeme dair ait elde ettiği bilgileri ve haberleri dinleyicilere aktardı.

CHP Turgutlu İlçe Örgütü, 28 Ekim Cuma saat  20.30 da Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda İsmail Saymaz ile söyleşi düzenledi. TUTSO Konferans Salonunda düzenlenen söyleşiye CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, CHP İlçe Örgütü, Manisa İl Örgütü, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda Turgutlulu vatandaş katıldı.

“YAŞASIN CUMHURİYET”

Yoğun katılımın olduğu söyleşide,” Cumhuriyet, özgürlük ve bağımsızlık projesiydi. Barış içinde bir arada yaşama, farklılıkları kucaklama ve çağı aşma hedefi doğrultusunda, "kimsesizlerin kimsesi olarak" tasarlanmıştı.  Zamanla, ana hedefinden uzaklaştırıldı. Formatlı, tek tip millet oluşturma gayretine girişildi. Cumhuriyetin demokratikleşmesi yolunda çok can, zaman ve enerji kaybedildi. Milleti ile barışık, milli iradeye ortak koşmayan, çok sesli, demokratik, kapsayıcı ve kuşatıcı "Demokratik Cumhuriyet çabası" ise sürmekte. Bu çabayı, karşıtlıklar üreterek, çatışmacı mücadele zemininde görmek yerine, Cumhuriyetin kuruluş felsefesindeki ortak değerlere, Cumhuriyetin kazanımlarına ve milletin tercihlerine sahip çıkma şeklinde okumak en doğrusu. 15 Temmuz 2016 gecesi ise Türkiye için ikinci kurtuluş ve kuruluşun dönüm noktası olarak tarihe geçti. Asıl bayram, cumhuriyet, "kimsesizlerin kimsesi" olduğu gün kutlanacak. Yaşasın cumhuriyet! şeklinde konuştu.

15 Temmuz sürecini değerlendiren Saymaz, Konuşmasının devamında araştırmacı gazetecinin, siyasi-politik tutumdan ziyade; insan hakları ve hürriyet yanlısı olması gerekliliğini ve sıradan insanların sıra dışı hikâyelerini edebi kaygı gütmeden olduğu gibi aktarması gerektiğinin altını çizdi.

Söyleşinin ikinci yarısında Saymaz soruları yanıtlayarak konuşmasını tamamladı.

 Bugüne kadar Türkiyeyi derinden etkileyen olaylara kendi perspektifinden aydınlatamaya ve soruları yanıtlamaya çalışan İsmail Saymaz’a program sonunda  plaket, Turgutlu kuru üzümü ve çiçek hediye edildi. 

Hediyelerin takdimi sırasında hep birlikte onuncu yıl marşı söylenerek salonda Cumhuriyet coşkusu yaşandı.  Yaklaşık 1.5 saat süren programda konukların ilgisi oldukça fazlaydı. İsmail SAYMAZ, sevenleri ile tek tek fotoğraf çektirdi ve uzun sohbetler yaptı. Haber Merkezi

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3073 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum