Reklam

CHP'de delege seçimleri tamamlandı

1900 üyeden 900’ü 277 delegeyi oyları ile belirledi. Milletvekili Bekir Başevirgen Acarlar Mahallesinden delege seçildi.

Reklam
CHP'de delege seçimleri tamamlandı
25 Kasım 2019 - 16:50 - Güncelleme: 27 Kasım 2019 - 17:24

CHP’de delege seçimleri tamamlandı
1900 üyeden 900’ü, 277 delegeyi oyları ile belirledi. Milletvekili Bekir Başevirgen Acarlar Mahallesinden delege seçildi.

1900 üyesi bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Turgutlu İlçe Teşkilatında delege seçimleri yapıldı. Parti lokalinde cuma, cumartesi ve pazar günü yapılan seçimlerde 900 üye 61 sandıkta oylarını kullanarak 277 delegenin seçimlerini tamamladılar.
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Orhan Eratıcı, 3 gün devam eden seçimlere partili üyelerin yoğun ilgi göstererek oylarını demokratik bir şekilde kullandıklarını ve 277 yeni delegeyi verdikleri oylarla belirlediklerini açıkladı.
CHP Turgutlu İlçe Teşkilatı kongresinin 14 Aralık 2019 ile 20 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacağı, delegelerin 1 başkan 16 asil 16 yedek yönetim kurulu üyelerini belirleyeceği belirtildi. İlçe başkanlığına Acarlar Mahallesinden delege seçilen Hasan Ayma, Ergenekon Mahallesinden delege seçilen Fatma Karagöz ve Cumhuriyet Mahallesinden delege seçilen Hüseyin Oğuz’un aday oldukları, bir adayın da çıkabileceği öğrenildi.
3 gün devam eden delege seçimlerinde Cumhuriyet Mahallesinden delege seçimine katılan Dr. Hüseyin Tekin delege seçilemedi. Ergenekon Mahallesinden delege seçimine katılan geçen dönemlerin milletvekili Hasan Ören 97 oy ile partisinin delegesi oldu. Milletvekili Bekir Başevirgen Acarlar Mahallesinden delege seçildi. Mevcut ilçe başkanı Orhan Eratıcı, Cumhuriyet Mahallesinden 101 oy alarak delege seçildi. CHP İl Yöneticisi Gökhan Görmez, Cumhuriyet Mahallesinden delege seçilemedi. Avukat Mehmet Demirlek de Altay Mahallesinden delege seçilemedi.

Tuncel YILMAZ


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3422 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Argos
  7 ay önce
  Tavşan aday Orhan yenildi.Kazanan Fatma hn oldu.Kadın ilçe başkanı iyi olacak...Hasan zaten boş adamına baksana insan döven zorba
 • hasan
  7 ay önce
  Mevcut başkanın yaptığı ayak oyununu üye yemedi.Aday değil listeyi kendi hazırlıyor sözde kamu oyu yapacak.Ama netice yok oldu...
 • GÖKHAN GÖRMEZ
  7 ay önce
  İsmimi bana sormadan nasıl kullanırsınız?Ben doğal delegeyim bununla ilgili araştırma yapmadan ısmarlama haberle amacınız nedir?