Reklam
Reklam

Çepnidere Muhtarı Girgin'den 'şarap operasyonu' açıklaması (VİDEO)

Çepnidere Mahallesi Muhtarı İnan Girgin, çarşamba günü mahallelerinde 20 ton kaçak şarap ele geçirildiği belirtilen operasyona ilişkin açıklamalarda bulundu.

Reklam
22 Ekim 2020 - 17:25 - Güncelleme: 23 Ekim 2020 - 15:45

Çepnidere Muhtarı Girgin’den ‘şarap operasyonu’ açıklaması

TURGUTLU İlçesine bağlı Çepnidere Mahallesi Muhtarı İnan Girgin, çarşamba günü mahallelerinde 20 ton kaçak şarap ele geçirildiği belirtilen operasyona ilişkin açıklamalarda bulundu. Olayların çarpıtıldığını söyleyen Muhtar Girgin, “Yok köy ablukaya alınmış, yok aylardan beri takip ediliyormuş. Uyuşturucu kaçakçılığı yapan yok, sahte rakı yok. Doğal şarap bu, kendi mayasından, kendi hamurundan oluyor. İçinde hiçbir katkı yok. Senelerden beri aynı durumla yüz yüze kalıyoruz. Yetkililerden buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz artık.” dedi. 
“ÜRETİCİ KENDİ BAĞINDAN ŞARAP YAPMASIN MI?”
Çepnidere Mahallesi Muhtarı İnan Girgin, dün gerçekleştirilen operasyonla ilgili konuştu. Girgin yaptığı açıklamada: “Dün Çepnidere köyümüzde olan olaylar biraz çarpıtılmıştır. Gözaltına alınan veya tutuklanan kimsemiz yok. Karakola gidip ifade veren dahi olmadığı halde TRT böyle bir haber yapmış. Denildiği gibi 20 ton da değil, 10-11 ton. Zaten bu şarabın kişiye istihakkı 360 litre. Bir hanede zaten 3 kişi bu şarabı içiyor olsa, 1 ton 1 hanenin hakkı oluyor. 20 ton şarap 600 hanelik bir mahallede çok abartılacak bir durum değil. Zaten kanunen her vatandaşın 360 litre hakkı var. Üretici kendi bağından şarap yapmasın mı? Domatesçi salça yapmasın mı? Salatalık yetiştiren turşu yapmasın mı? Bu da böyle bir şeye benziyor.” diye konuştu. 

“UYUŞTURUCU KAÇAKÇILIĞI YAPAN YOK, SAHTE RAKI YOK”
‘Bu dönemde vergiler aldı başını gidiyor” diyen muhtar Girgin: “Herkes kendi içeceği kadarını yapıyor. Her hanede 3 kişi içse, dediğimiz gibi 1 ton şarap yapar. 600 hanelik köyümüz 20 ton, 20 ton da değil aslında, baya bir abartılmış. Yok köy kuşatma altına alınmış, yok ablukaya alınmış, yok aylardan beri takip ediliyormuş... Uyuşturucu kaçakçılığı yapan yok, sahte rakı yok. Doğal şarap bu, kendi mayasından, kendi hamurundan oluyor. İçinde hiçbir katkı yok. Senelerden beri aynı durumla yüz yüze kalıyoruz. Yetkililerden buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz artık. Bu hakkımız var mı, yok mu? Bir vatandaşın 360 litre hakkı var mı yok mu? En azından buna bir açıklama getirsinler.” dedi. 

“VATANDAŞ NE YAPACAĞINI ŞAŞIRDI”
Vatandaşın istim üstünde olduğunu söyleyen Girgin, “Herkes kanunlarda olduğunu söylüyor ama vatandaşın evinde 200 litre şarap çıkıyor, bunu dahi alıp götürüyorlar, hiçbir şey de söylemiyorlar. Arkasından vatandaşa dava açılıyor gümrük muhafazalar; avukatlar beraate alıyorlar, itiraz ediliyor, bir daha beraat, bir daha itiraz... Vatandaş avukat tutuyor, ne yapacaklarını şaşırdılar. Yetkililerden bu konuya bir açıklama getirilmesini istiyoruz.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 8814 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali baran
    1 ay önce
    Yerden göğe kadar haklısın hemşehrim millet yüksek vergilerden şikayet etmesin diye ölümleri göz önüne getiriyorlar sen devlet olarak bu kadar yüksek vergi koyarsan kaçakçılığın ve sahteceliğin önünü açarsın kaldı ki bu durumda adam ev şarabı yapıyo katkı yok sahte yok yani şaşırdılar ne yapacaklarını