Reklam

'Çayınızı içmeye geldik' ekibi Aşçı Yusuf'ta vatandaşları dinledi

Reklam
'Çayınızı içmeye geldik' ekibi Aşçı Yusuf'ta vatandaşları dinledi
30 Mayıs 2019 - 14:38 - Güncelleme: 30 Mayıs 2019 - 18:15

‘Çayınızı içmeye geldik’ ekibi Aşçı Yusuf’ta vatandaşları dinledi

İlçe Emniyet Müdürü Volkan Parıldar, proje başladığından bu yana 324 vatandaşla temas sağlanarak 95 adet trafik ve asayiş sorununun kısa sürede ve etkin şekilde çözüme kavuşturulduğunu belirtti. 

Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ‘Çayınızı İçmeye Geldik’ adı altında başlatılan projesi kapsamında Aşçı Yusuf Et Lokantasında iftar sonrası vatandaşlarla sohbet eşliğinde çay içilip, sorunlar dinlendi ve çözümler için notlar alındı.

Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 2018 yılının temmuz ayında pilot uygulaması yapılan 'Çayınızı İçmeye Geldik' projesi, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan'ın onay vermesiyle yürürlüğe girmişti. Turgutlu İlçe Emniyet Müdürü Volkan Parıldar'ın da aralarında bulunduğu 'Çayınızı içmeye geldik' proje ekibi, haftada 2 gün saat 10.00 - 23.00 saatleri arasında sahada olarak vatandaşlarla görüşme sağlıyor. Proje ekibi çarşamba günü Aşçı Yusuf Et Lokantasında iftarın ardından değişik yaş ve meslek gruplarından vatandaşlarla bir araya geldi. Polisler, çayları ısmarlayarak vatandaşların sorunlarını ve önerilerini dinlediler, notlarını aldılar.

Vatandaşlarla sohbet eden Turgutlu İlçe Emniyet Müdürü Volkan Parıldar, projenin başlıca hedeflerinin, polis halk arasındaki ilişkilerin olumlu yönde ilerleyerek en üst seviyeye çıkarılması, bilgi akışının hızlanması ve güvenlik kaygılarının azaltılması, var olan asayiş ve trafik problemlerinin minimuma indirilmesi, vatandaşlarımızın kabul edilebilir fikirlerini taleplerini sokağa yansıtarak mevcut imkanları en iyi şekilde kullanmak suretiyle etkin, kaliteli ve hızlı hizmet sunabilmek olduğunu söyledi. Parıldar, problemler meydana gelmeden önlemlerini almak, vatandaşların emniyet birimlerine doğrudan iletmek isteyip iletemedikleri mahalleleri ve işyerleri bölgelerine dair istek öneri ve şikayetlerini, yüzyüze ve samimi ortamlarda yapabilmesi ve suç oranlarını düşürülmesinin de hedefler arasında olduğunu kaydetti. 

Vatandaşlar, Turgutlu'da uygulanan projeden memnun kaldıklarını ve sıklıkla yapılması gerektiğini söylediler. Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2984 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum